Stara drukarka lexmark i problem z zainstalowaniem

Mam starą drukarkę lexmark x1250. niestety nie ma interfejsu do obsługii tzn. jakieś sterowniki się instalują i potem mogę je odinstalować ale nie włącza się żaden inferfejs do obsługi a przy próbie uruchomienia drukowania w systemie Windows 8 jest tylko ta windowsowa drukarka. W programach wylistowanych wg. daty instalacji w Windows 8 jest niby to centrum sterownia tą drukarką ale zainstalowane rok temu tymczasem ja parę miesięcy temu instalowałam od nowa system( z windows 10 na windows8 orginalny) więc JAK? Przy próbie włączenia tego starego programu pokazuje mi się info że nie może znaleźć pliku lxczpswx.exe i bez znaczenia czy mu wskazuje gdzie jest ten plik czy sam sobie znajdzie i naprawi dalej nie rusza i program się nie uruchamia.

Acha jeszcze pokazuje w pliku po rozpakowaniu sterowników żeby uruchomić guicośtam exe po uruchomieniu mam info: "Błąd instalatora graficznego interfejsu użytkownika

A jakiż to sterownik zainstalowałeś? Dedykowany dla windows 8?

nie ma dla Windows 8 ostatni jest dla Windows 7. Ale przed przejściem na windows10 miałam ją zainstalowaną na 8 więc nie powinno być z tym problemu

Raczej “fajnie jeżeli wogóle zadziała”. Nie ma sterownika - nie spodziewaj się że zadziała.

Przecież DZIAŁAŁ WCZEŚNIEJ NA WINDOWS 8

http://zapodaj.net/c17009923f6b3.jpg.html to mi się wyświetla podczas próby uruchomienia tego programu do sterowania drukarką

można zamknąć. ściągnęłam sterowniki od x1270 i zadziałały.