Stara gra Clash i program do emulacji DOSa DOSBox

Witam mam starą genialną grę Clash i chciałbym sobie w nią pograć. Na windowsie 98 chodziła kiedyś wysmienicie. Jednak od dawna mam już XP a ostatnio przy porządkach odnalazłem płytkę z tą grą i przypomniały mi się godziny spędzone nad clashem :slight_smile:

Postanowiłem go zainstalować, lecz XP nie chce jej uruchamiać (nawet w trybie zgodności)

Po zainstalowaniu programu DOSBox udało mi się grę poprawnie zainstalować oraz skonfigurować poprawnie dźwięk. Mimo to gra nie chce się uruchomić.

W DosBoxie nie wywala nawet żadnego komunikatu błędu, poprostu coś takiego:

Czy ktoś może mi doradzić co z tym zrobić ?? Dodam iż napędy są także podmontowane, czyli dysk D na którym zainstalowana jest gra, dysk C oraz napęd CD

Dodaj pole wyboru “Uruchom w oddzielnym obszarze pamięci” do okna

dialogowego Uruchamianie

Wartość Rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\

Explorer

wstaw wartosc DWORD “MemCheckBoxInRunDlg” = “1”

Pozwali uruchamiać programy 16-bitowe w procesie dedykowanym

Wirtualnej maszyny DOS.

Ponadto dodaj pliki AUTOEXEC.NT i CONFIG.NT

powininny znajdowac sie w katalogu systemowym “system32” -

Skopiuj je z folderu REPAIR do system32, zabezpiecz tez plik przed zmianą

nadając mu atrybut tylko do odczytu.

Wszystko zrobilem jak napisałeś ale nie rozumiem pierwszego zdania:

Gdzie mam dodac pole wyboru i do jakiego okna? Bo we właściwościach uruchamiania pliku clash.exe nie widzę takiej opcji

Reszte dodałem tak jak napisałeś do rejestru oraz pliki do /system32

Jednak to za mało efekt taki sam jak poprzednio

Jeśli chodzi Ci o Clash Medieval - to się odezwij na PW, wyślę Ci moja wersje, u mnie chodzi bez problemu pod XP

Mikhey --> clash to gra strategiczna link - http://gry.wp.pl/core.html?filtr=1,0&x= … ookies_off

jesli masz jakiś sposob by ją odpalić na XPku to skorzystam chętnie !

Niestety to nie ta :?

Może to ta: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=17&pg=103

Jestem w tym (

) kompletnie zielony. mozecie mi napisac ciut prostszym jezykiem??

Nie da rady - moze cos zle robie…

prosze o jeszcze jedna rade - moze inaczej ujac to.

może się komuś przyda ta informacja:

jeśli chodzi o niemożność znalezienia pola “Uruchom w oddzielnym obszarze pamięci”, to jeśli się nie mylę, powinno się ono pojawić w oknie Uruchom ze Start>Uruchom… przy wybraniu Clash.exe, pod polem “Otwórz”. Niestety nie pojawia się :frowning:

Mam nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem, bo ta metoda wydaje się szybsza do tej drugiej opisanej w sieci.