Stara gra na nowym PC/OS

Witam

Mam parę starych gier w które chętnie bym pograł, ale mam nowego kompa i niektóre gry normalnie na nim nie idą. Czy jest w ogóle możliwość zrobienia tego żeby działało?

Jeszcze zapytam o jedno. Czy jest jakakolwiek szansa (jakiś program lub coś), żeby ustawić rozdzielczość gry, której sama nie obsługuje?

Specyfikacja komputera: i3-4170/8GB/Win_10

Emulacja np. dosbox, pcsx itd

Wirtualizacja np. vmware player, virtualbox (do gier znacznie lepiej sprawdzi się ten pierwszy)

Poprawki np. zmodyfikowane biblioteki directdraw, emulatory glide, pliki konfiguracyjne itd - tutaj musisz szukać za pomocą google i pod konkretną grę.

No nie wiem, Dosbox to rozumiem że emuluje gry z DOSa, o które mi nie chodzi, a PCSX to gry PSa. A jeśli chodzi o VMWare Player to pójdzie mi XP? Na moim kompie nie poszedł ani bezpośrednio ani na VirtualBoxie.

Na i3 nie działa a na e3 działa… ciekawe.

Vmware będzie wydajniejszy, upewnij się że masz włączoną sprzętową wirtualizację w biosie (vt-x i vt-d).

 

Na bezpośrednią instalację xp szkoda czasu i komputera, będziesz miał problemy ze sterownikami, a przestarzały system z bezpośrednim dostępem do sprzętu to poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

http://themodders.org/index.php?topic=24910.0

Na przykład tutaj jest przyczyna karty, jeśli chodzi o Gothica II, więc przy okazji zapytam, czy jeśli podłączę monitor naraz do karty dedykowanej i zintegrowanej, to czy będzie to ze sobą kolidować? Mógłbym wtedy nie bawić się z kabelkami tylko zmienić w BIOSie kartę.