Stara karta sim a nowy smartphone


(Daniel 1983) #1

Witam

Mam bardzo proste pytanie nabyłem smartphone z androidem 2.1. wszystkie moje wcześniejsze telefony były "zwykłe" karta sim ma prawie 11 lat. Słyszałem coś o tym że może nie współpracować z smartphonem i że trzeba zanieść do salonu żeby ją skopiowali wobec tego mam dwa pytania:

  • Czy jest to konieczne ?

  • Jakie ewentualnie błędy mogą wystąpić ?


(Miniu270582) #2

Co za problem włożyć i wypróbować czy działa?


(Daniel 1983) #3

Właśnie dlatego zadałem pytanie na forum jakie mogą być błędy czy np: może działać ale mogą być kłopot z wysyłaniem MMS :shock: :shock:


(Mutant5) #4

Wszystko powinno być okej.


(scripter1) #5

Jedyny problem jaki możesz napotkać to taki że niektóre nowe smartfony mają gniazdo karty Micro Sim podczas gdy dotąd były stosowane karty Mini Sim które są większe i nie da się ich włożyć w gniazdo Micro a w wielu krajach (w tym u nas) karty Micro Sim są niedostępne a operatorzy mają tylko karty Mini Sim.

Micro-SIM.png

Na szczęście karty te różnią się tylko wielkością plastiku w którym jest zatopiony układ ze stykami a sam układ w obu są takie same i działają w obu typach urządzeń (a przynajmniej układy z kart Mini Sim działają w telefonach z gniazdem Micro Sim ale w drugą stronę pewnie też to działa), wystarczy tylko przyciąć ten plastik.

[http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... oz___.html](http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7852635,Jak_zrobic_karte_MicroSIM _Wystarczanozyczki_i_noz___.html)


(jaru_r) #6

..nie zgodzę się - u operatorów w naszym kraju można wymienić na poczekaniu obecną kartę SIM na micro-SIM - jedynym problemem jest to, że usługa jest płatna.


(Daniel 1983) #7

To ja mam na pewno mini sim bo kupiłem starter żeby sprawdzić i nie wkładać swojej starej karty bez potrzeby i wszystko gra :smiley:

Dzięki za odpowiedz


(scripter1) #8

jaru_r , dzięki za korektę, pisałem według informacji z sieci.


(Kamil319) #9

Stara karta sim oczywiście może mieć zły wpływ na działanie telefonu. Brak zasięgu, zaniki widoczności SIM itp. Wymień w salonie operatora na nową. Często mam klientów, którzy myślą iż telefon się popsuł a tu ops....wyciągają historyczną kartę SIM. Co do Micro SIM nie ma problemu z dostępnością w Polsce.

Ambasador marki XPERIA