Stara obudowa a montaż ssd pomocy

Mam problem

czy ta obudowa jest kompatybilna z dyskiem ssd jeśli nie to znacie miejsce gdzie sprzedają adapter z 2,5 do 3,5 cala

nie chcę ładować kasy w nową budę

link do foty budy :slight_smile: http://www85.zippyshare.com/v/P9sNJEXL/file.html

Pozdrawiam

 

Zdjęcie trochę kijowe bo praktycznie widać tylko panel przedni. Ale z tego co widzę na zdjęciu to ta obudowa raczej nie ma możliwości montażu dysków 2,5". Wygląda na to że można zamontować w niej tylko dyski 3,5" oraz napędy optyczne, które są ciut większe od dysku 3,5"

Co do samego adaptera 2,5" na 3,5" bez problemu kupisz na allegro. Koszta są nie duże, jedynie co musisz zrobić to zwrócić uwagę na wielkość bo są między nimi minimalne różnice.

Cześć, ostatnio do starej obudowy takiego użyłem adaptora : http://allegro.pl/show_item.php?item=5657833248

Jeśli jednostka nie jest przenoszona z miejsca na miejsce to można dysk podłączyć i położyć (a nawet zawiesić) gdziekolwiek. To nie dysk talerzowy, żeby skupiać się nad jego zabezpieczeniem. Rozwiązanie z adapterem ( bachus’a ) jest najtańsze.

@bachus znalazł Ci tani adapter, który będzie pasował. Jest jeszcze inna opcja, taka lekko partyzancka. Napędy SSD nie posiadają części ruchomych, nie są wrażliwe na przemieszczenia własne w trakcie pracy, dlatego jeśli nikt Ci w budę nie kopie to możesz taki dysk umieścić na spodzie obudowy np. na leżąco. Ważne abyś zabezpieczył go przed przypadkowym uderzeniem w inne elementy, np. w płytę główną. Ja mojego Plextora punktowo wkleiłem dwustronną taśmą klejącą (2 przeciwległe rogi).