Stara płyta główna i dysk

(Maciek25 1977) #1

koleżanka mojej siostry zamierza sobie kupić dysk 80GB, problem jednak w tym ze ma starą płytę główną, mowi ze intel pentium 2. Pytała mnie czy ta płyta będzie “czytać” dysk o takiej pojemnosci. O ile na oprogramowaniu znam się jako tako to w sprawach sprzętu nie bardzo. Mam tu wątpliwości czy rzeczywiście ta płyta “przeczyta” ten dysk, dlatego nie chce jej wprowadzać w błąd i pytam Was: “przeczyta” ??

(system) #2

Dobrze by było gdybyś jednak napisał jaka to płyta…

(Maciek25 1977) #3

(system) #4

O ile się nie mylę to jest procesor a nie płyta główna :roll:

(Maciek25 1977) #5

tez mi sie wydaje :slight_smile: jednak powtarzam to o co mnie prosiła, mówi że ta płyta ma wiecej jak dwa lata, moze kolo 3, moim zdaniem powinna wykryć

(Zbych ) #6

To jest procesor , jak nie ma książki do płyty gł , to nich zainstaluje everesta i odczyta pełną nazwe płyty gł. możliwe że wystarczy zaktualizować bios i dysk bedzie prawidłowo widziany

A co to lat to napewno nie 2 abo 3 tylko ze dwa razy więcej , procesory P2 to coś koło 1999 roku

(Airborn) #7

hmm dopuki niepodasz rodzaju plyty glownej oraz rodzaju dysku twardego to niewiele da sie powiedziec, zapytaj dziewczyne moze dowie sie czegos wiecej

(JNJN) #8

To co piszą koledzy.

Ewentualnie aktualizacja biosu płyty.

Jaki ma system.

Kup dysk 80 GB ze zworką ograniczającą do 32 GB w razie czego.

(Airborn) #9

no tak ale jak dziewczyna kupi sobie np. dysk SATA a na plycie beda tylko magistrale ATA to na niewiele jej sie zda zworka, chyba ze istnieja jakies przejsciowki w co raczej jednak watpie