Stara płyta główna i dysk

koleżanka mojej siostry zamierza sobie kupić dysk 80GB, problem jednak w tym ze ma starą płytę główną, mowi ze intel pentium 2. Pytała mnie czy ta płyta będzie “czytać” dysk o takiej pojemnosci. O ile na oprogramowaniu znam się jako tako to w sprawach sprzętu nie bardzo. Mam tu wątpliwości czy rzeczywiście ta płyta “przeczyta” ten dysk, dlatego nie chce jej wprowadzać w błąd i pytam Was: “przeczyta” ??

Dobrze by było gdybyś jednak napisał jaka to płyta…

O ile się nie mylę to jest procesor a nie płyta główna :roll:

tez mi sie wydaje :slight_smile: jednak powtarzam to o co mnie prosiła, mówi że ta płyta ma wiecej jak dwa lata, moze kolo 3, moim zdaniem powinna wykryć

To jest procesor , jak nie ma książki do płyty gł , to nich zainstaluje everesta i odczyta pełną nazwe płyty gł. możliwe że wystarczy zaktualizować bios i dysk bedzie prawidłowo widziany

A co to lat to napewno nie 2 abo 3 tylko ze dwa razy więcej , procesory P2 to coś koło 1999 roku

hmm dopuki niepodasz rodzaju plyty glownej oraz rodzaju dysku twardego to niewiele da sie powiedziec, zapytaj dziewczyne moze dowie sie czegos wiecej

To co piszą koledzy.

Ewentualnie aktualizacja biosu płyty.

Jaki ma system.

Kup dysk 80 GB ze zworką ograniczającą do 32 GB w razie czego.

no tak ale jak dziewczyna kupi sobie np. dysk SATA a na plycie beda tylko magistrale ATA to na niewiele jej sie zda zworka, chyba ze istnieja jakies przejsciowki w co raczej jednak watpie