Stara techniawa

Sonic Tools - You Can do it (club mix) - YouTube

Future Generation - YouTube

ESPUMA - Planet X - YouTube

Sash! - Adelante (Official Video) - YouTube

<3 <3

JAZDA!

Co wy na to? Teraz takiej muzy nie robią

Dzisiaj robi się Techno Chicken Song Remix :laughing:. A tak serio, zawsze uwielbiałem słuchać Westbama i nie tylko: KLIK, KLIK, KLIK, KLIK. Wiesz co? Tak mi już zostało :rofl:

1 polubienie

Nie wszyscy robią dziś gówniane techno, Carl Cox, Chris Liebing czy Norman Cook ciągle grają jak 20 lat temu, nie mówię o albumach ale o setach.

Ja szukam konkretnych utworów o podobnym charakterze do dodania na playlistę w Spotify.

Ja ze swojej strony proponuje autorskie dwie płyty Adama Śmiałka, które utworzył je z utworów, które wykorzystuje we własnym kanale/łach na YT.
Oto link:

Sash - klasyka tej muzyki!

Stara techniawa to dla mnie np. Kraftwerk The Robots, Das Model itp.
I Feel Love Donna Summer
Dopiero wiele lat później były takie kawałki jak Technotronic - Pump Up The Jam

Ja osobiście chyba wolę Dubstep, Skrillex jest niesamowity, słucha się równie fajnie jak 24 kaprysu Paganiniego. :wink: czy Poloneza którego wykonuje Lang Lang.

Fajna,stara nuta…

Dla mnie “techniawa” to granie technicznie trudnych rzeczy na żywo :slight_smile: https://www.youtube.com/watch?v=Ab4GoNd3gXk

Jak takie lubisz to masz https://www.youtube.com/watch?v=Gzs4xisNAcc

Dobrze zagrane i mocno wpada w ucho.
Długo mnie prześladowało.

Znam, choć te “płyty” to nie były nigdy płyty, bo - tak jak napisałeś - to zbieranina utworów, które tworzył na potrzeby ilustracji muzycznej.

A skoro już wspomniałeś o Adamie Śmiałku, to polecę jego kanał na Youtube, gdzie ma kilka różnych serii.
TOWARY MODNE, to seria poświęcona historii techniki i nie tylko, TOWARY PRAKTYCZNE - edukacyjna seria dla majsterkowiczów,
TOWARY PIĘKNE, traktujące o wielkich polskich malarzach oraz
PRZYPADKI ADAMA, które opowiadają o fotografii i podróżach.

Fajnie się ogląda. :slight_smile:

blumberplumber to jest właśnie typowy przypadek dlaczego techno upadło gdzie bierze sie utwór jakiegoś gniota popowego nie koniecznie gniota możę być też coś fajnego ogólnie jest to skrojony kawałek z muzyki dance czy też pop i do teggo dodaje sie akcent muzyki elektronicznej inaczej mówiać komercha. gdzie dj zamast stowrzyć własny kawałek podrabia innego wykonawcę

Na takie coś mówi się Euro dance lub Euro house w zależności jaki styl podrabia/przerabia.
Z technem to nie ma kompletnie nic wspólnego !! po za tym że jest tak pare sampli eketronicznych.

Inaczej mówiąc to tak jak by na koszykówkę mówić piłka nożna bo też jest tam piłka okrągła…
Ja mówię że stworzenie takiej muzyki to 1% wkładu i 0 talentu.

Nie wszystko co ma bass to techno czasem nawet barwa dźwięku z elektronicznych syntezatorów predefiniuje dany gatunek nie tylko tempo/ bit rate

Gatunków jest wiele nie mówiąc już o ich podgatunkach.

Co do samego techno to techno prawie nigdy nie ma vocalu (śpiewu) zwykle jest tworzone na samych instrumentach. " Syntezatorach" nie mylić z dj skimi mixerami.

Kiedy techno zaczeło być popularne w detroid bo tam powstało i zaczynało sie rozsyłać na świat każdy chciał być gościem trendy jak w dzisiejszych czasach to zje**** pokolenie tiktoka / FB Instagrama i te inne flunecerowe patole/syfy. Tak samo było z technem i każdy na wszystko mówił techno jak nawet tam techna nie było ale trzeba było sie jakoś przypodobać innym bo każdy chciał być cool a słychanie muzyki discopolo w polsce stawało się w dawnych latach pomału wyśmiewane.

Ogólnie jednymi z pierwszych twórców tego gatunku Techno byli to artyści Derrick May, Juan Atkins i Kevin Saunderson Cześć osób mówi że kraftek co jest mylnym określeniem grupa kraftek zaczeła używać jako pierwszy zespoł instrumkentów elektronicznych ale to nie znaczy że od razu zaczęli tworzyć muzykę techno. Co najwyżej był prekursorem ogólnie muzyki elektronicznej. Ale jak już wspomniałem poszczególne gatunku zaczęły kreować sie dopiero w późniejszych latach.

Po pewnym czasie techno wyemigrowało do europy, w Niemczech gdzie ludzie bardziej lubili mocniejszy ciut szybszy bit bardziej mnimalistyczny i mocniejszy dzwięk - taka mocniejsza techniaka jak to sie mówi.
I tak w niemszech postał drugi nurtowy podtatunek techno czyli Schranz stowrzony w latach 94 jednem z głównych twórców był Chris Liebing https://pl.wikipedia.org/wiki/Chris_Liebing

I tu macie przykłady prawdziwego techno a nie jakieś gówno euro dance nazywane mylnie potocznie techniem>

Detroid Techno


Schranz Techno

Ofc gatunków muzki elektronicznej jest bardzi wiele niektóre są zbliżone do siebie inne zupełnie inaczej brzmią niestaty ułomność/ brak wiedzy ludzi którzy mówią na wszystko techno typu jak powyżej @blumberplumber doprwoadziłą prawie do całkowitego zaniknięcia tego gatunku.

W Europie szczególnie w polsce bardziej przyjął sie już wcześniej wspomniany styl Euro-Dance czy też Euro House - podrabiania utworów starych wykonawców z muzyki danc i euro house bez ich zgody, wiedzy
To byly lata gdzie sądy miały pelne roboty z licencjami muzycznymi bo każdy dj znany i mniej znany gral i przerabiał utwory. Plecam kanal Youtube Tomkiewicza który bardzo dobrze obrazuje tą patologie podrabiana czyichś prac https://www.youtube.com/watch?v=rMq1_UYgZHI

Po za Technem z bardziej popularnych gatunków można posłuchać Ambient , Trance. PsyTrance, BreakBeat, House, Czy też Drum n Base

Ofc tych gatunków jak i podgatunków jest znacznie więcej tylko wypisałem te bardziej rozpoznawane.
W klubach tak na prawde od dawa prawie wogóle nie grają muzyki techno zwykle są to nieświadomi fani muzyki euro disco. Czasem pojawi sie typowy house nie mylić z euro-house. I PsyTrance na pewnych eventach.

Ogólnie jak zawsze macie wątpliwość jakiego gatunku słuchacie tzn sie jakiego jest dany utwór to zawsze można zerknąć na strone Discogs zwykle bardzo dobrze mają otagowany rodzaj muzyki
Lub samemu coś poszukać po danych gatunkach a jest tego wiele.

No i nie należy zapominać że coraz rzadziej można znaleźć wykonawcę co gra tylko w 1 czystym gatunku coraz więcej ludzie miesza wszystko ze wszystkim i jest mniej określone. ogólnie teraz jest ■■■■*** lans na mówienie na wszystko co elektroniczne gatunkiem EDM… Electronic music dance. i ładuje sie tam wszystko do jednego wora…

image

(1) PPK - Reload (Official Video HD) - YouTube

(1) Mauro Picotto - Komodo - YouTube

(1) Safri Duo - Played-A-Live - YouTube

Tiesto Power Mix - YouTube

A ty dalej swoje… równie dobrze mogę napisać lubie miód i wstawiać obrazki czekolady…

Muzykę dalej robią tylko trzeba wiedzieć gdzie i co szukać ale ty nie będziesz wiedział gdzie szukać bo nie wiesz nawet co szukać skoro nie odróżniasz gatunków muzyki to nic dziwnego że nie możesz nic znaleźć.

Na przykład tutaj masz nowy kawałek z przed tygodnia

Tu Masz stronę z przekrojem gatunków i podgatunków muzyki elektronicznej może sie czegoś w końcu nauczysz…
https://music.ishkur.com

Techno to jeden z gatunków wywodzącej się z muzyki elektronicznej a nie odwrotnie więc nie wszystko co ma akcent elektroniki to od razu techno.

w 1 poście podałeś euro dance/house teraz powyżej dałeś Trance, Hard-Trance
Ogarnij sie @blumberplumber to nie ma nic wspólnego z technem…

Kotzena wolę solowo, Portnoya w starym DT, a Sheehana w Mr Bigu :slight_smile:

To w takim razie proszę o Trance i Hard-Trance.

@blumberplumber Tutaj masz po parę kawałków większość to nutki z przed tygodnia góra miecha.

Trance




Hard Trance



Tego jest dużo jak sie wie czego szukać sporo nowych fajnych nutek dziennie powstaje że nawet jeszcze piraci nie zdążyli na YT powysyłać ^^

Zresztą widać po ilości wyświetleń na tych co ja tutaj powstawiałem z przed tygodnia

1 polubienie

Dj Tiesto - Traffic! - YouTube

Dobre na jazdę autostradą :smiley:
JAZDA!!

Łup! łup! łup. :rofl:

Jak chcesz łup łup łup i ■■■■■ sąsiada to przystawiasz subbufer do ściany lub podłogi zależy którego sąsiada chcesz mieć na sumieniu bardziej choć tym obok też sie dostanie rykoszetem.

I grasz gatunek muzyczny Tech House lub Deep House ze wskazaniem na to drugie

Tutaj masz pare kawałków żeby było jasne o czym mowa



Potem aby lekko ukoić jego skalane nerwy pozwalasz mu sie na chwile zanurzyć w relaksacyjnym Ambient najlepiej polecam puścić z podgatunkiem Space Ambient by sie mogl zchillować

i kiedy myśli że to już koniec mordęczej nuty i dajesz coś spokojniejszego zaraz po tym kawałku leci HARD lub też BLACK METAL z pięknym wokalem bo pewnie po praniu mózgu elektroniką marzy mu się wokal xDDDD