Stare dyski twarde (WD2500AAJB)

Witam zwracam się z prośbą oraz pytaniem czy jest jeszcze możliwość zakupu dysków ze starymi wejściami? Chodzi mi dokładnie o model WD2500AAJB - 00WGA0, parę dni temu mi wysiadł i potrzebuję takiego dysku. Byłbym wdzięczny za pomoc oraz jakiś link do tych starych dysków, pozdrawiam.

Nie masz złącza SATA na płycie głównej? 

Czy potrzebujesz tego konkretnego modelu dysku, aby pobrać z niego elektronikę i odratować swój dysk?

zamierzam zakupić nowy taki sam bądź podobny dysk do tego modelu co podałem, stary mi się spalił to już potwierdzone tylko nie mogę nigdzie znaleźć podobnych dysków ze starymi wejściami do kupna, na elektronice w tych dyskach się nie znam i wolę nic nie kombinować z tym bo wyjdzie jeszcze na gorsze, co do SATA to jeszcze się tym nie bawiłem więc wole też nic nie kombinować lecz z tego co widziałem to nie wiem który kabel podłączyć do płyty głównej pod SATA

Nie musisz kupować identycznego modelu. Dysków pod ATA już się nie produkuje i dostępne są tylko na rynku wtórnym.

Podaj model płyty głównej. Ustalimy czy ma SATA.

płyta to Gigabyte GA-M68M-S2P

Posiada cztery złącza SATA.

Ile pieniędzy masz do wydania na dysk?

około 160 zł, 250gb wystarczy

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/6014567

Mniej niż 500 GB nie opłaca się kupować. 

dysk aktualnie pasowałby pod moją płytę główną? nigdy nie szperałem w ustawieniach SATA

Nie musisz nigdzie szperać. Dysk łączysz z płytą główną kablem SATA i podpinasz do dysku zasilanie z kabla od zasilacza.