Stare głośniki do kompa

(M^2) #1

Witam. Mam nadzieję, że trafiłem w dział. Otóż mam stare głośniki z wieżą w pokoju i chciałem podłączyć właśnie te głośniki do kompa jednak mają one nieciekawe wyjścia - w dodatku dwa kabelki na jeden głośnik(zdjęcie). I zastanawiam się jakie złącze mam kupić, aby podłączyć to do kompa.

Aby to uwidocznić pokazuje jak jest podłączone do wieży (zdjęcie2).

Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

(Technik Elektro) #2

jakie wieża ma wejścia, ma w ogóle jakieś ?? czy tylko wyjścia na głośniki ??

(hevet) #3

Głośników nie podłącza się bezpośrednio do karty dźwiękowej.Możesz podłączyć kartę ale do wejścia liniowego w wieży o ile takowe posiada.

(Jag1661) #4

jeżeli jeden głośnik podłączasz 2 parami przewodów - to znacz, że masz w wieży rozdział sygnału dźwiękowego - niskie tony przenoszone są osobno.

jeżeli wieża ma wejście sygnału dźwiękowego - możesz ją spokojnie podłączyć do kompa ( tzw AUX lub nawet przez wejście mikrofonowe) - tylko odradzam podłączania przy włączonym kompie i wieży......

P.s co to za wieża ?

(M^2) #5

Stara wieża firmy... Daewoo AMI-316R. Jedyne co oprócz tego co na sreenach to ma dwa wyjścia biały i czerwony (z literkami L i R) - to AUX ? Na google dziwnie widać... no ale pamiętajcie mi chodzi o to żeby podłączyć głośniki do kompa bo mają większą moc niż moje komputerowe. Pozdrawiam

(Technik Elektro) #6

wszystko na to wskazuje (kolory oraz podpis lewy - prawy) że tak.

(M^2) #7

Świetnie... istnieje coś żeby te głośniki podłączyć? =]

(Technik Elektro) #8

to coś to kabel jack na 2 chinche.

(M^2) #9

Coś takiego jak [to](http://www.feni.pl/446,Audio _Video,11127,Kabelaudio_stereo_jack_M___ 2_x_chinch_M_10_0_m_SEVEN_Connect_Line_SEVKBK07765) ? I mam rozumieć, że jak je podłącze do kompa ten kabelek to muza z kompa będzie szła na głośnikach z wieży ? :>

(Technik Elektro) #10

upewnij się jeszcze że jest odpowiedni wybór sygnału wejściowego po między tunerem radiowym a wejściem AUX o którym wcześniej mowa.

to ten kabel.

(M^2) #11

Jak dokładnie to zrobić ?

(Filip Motylewski) #12

te głośniki które posiadasz to są takie zwykłe z kablami (nie mają wtyczek (kabel jest wtyczką)) tak mi sie wydaje

jeśli chcesz żeby grały muzykę z kompa to musisz je normalnie podłączyć pod wieże, a następnie w wieży znaleźć takie wejście (line-in, AUX) cokolwiek co nadawałoby sie na wetknięcie źródła dźwięku. Jeśli już takowe znajdziesz to do komputera podłączasz jedną stronę kabla (takim zwykłym minijackiem) a druga strona kabla to bwa druciki, minijack, albo chinch. Jeśli w wieży posiadasz ustawienia takie jak CD, radio, Tape, Aux to ustawiasz na aux i gra

(M^2) #13

Dzięki.

(Filip Motylewski) #14

Czyli działają? Tak?

(M^2) #15

Nie wiem bo nie testowałem, ale dzięki za rady bo pewnie to są te kable. Teraz muszę znaleźć czas na ich zakup... ale na pewno to są te.

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 18:36

Działa.