Stare głośniki do kompa

Witam. Mam nadzieję, że trafiłem w dział. Otóż mam stare głośniki z wieżą w pokoju i chciałem podłączyć właśnie te głośniki do kompa jednak mają one nieciekawe wyjścia - w dodatku dwa kabelki na jeden głośnik(zdjęcie). I zastanawiam się jakie złącze mam kupić, aby podłączyć to do kompa.

Aby to uwidocznić pokazuje jak jest podłączone do wieży (zdjęcie2).

Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

jakie wieża ma wejścia, ma w ogóle jakieś ?? czy tylko wyjścia na głośniki ??

Głośników nie podłącza się bezpośrednio do karty dźwiękowej.Możesz podłączyć kartę ale do wejścia liniowego w wieży o ile takowe posiada.

jeżeli jeden głośnik podłączasz 2 parami przewodów - to znacz, że masz w wieży rozdział sygnału dźwiękowego - niskie tony przenoszone są osobno.

jeżeli wieża ma wejście sygnału dźwiękowego - możesz ją spokojnie podłączyć do kompa ( tzw AUX lub nawet przez wejście mikrofonowe) - tylko odradzam podłączania przy włączonym kompie i wieży…

P.s co to za wieża ?

Stara wieża firmy… Daewoo AMI-316R. Jedyne co oprócz tego co na sreenach to ma dwa wyjścia biały i czerwony (z literkami L i R) - to AUX ? Na google dziwnie widać… no ale pamiętajcie mi chodzi o to żeby podłączyć głośniki do kompa bo mają większą moc niż moje komputerowe. Pozdrawiam

wszystko na to wskazuje (kolory oraz podpis lewy - prawy) że tak.

Świetnie… istnieje coś żeby te głośniki podłączyć? =]

to coś to kabel jack na 2 chinche.

Coś takiego jak [to](http://www.feni.pl/446,Audio Video,11127,Kabel_audio_stereo_jack_M_ 2_x_chinch_M_10_0_m_SEVEN_Connect_Line_SEVKBK07765) ? I mam rozumieć, że jak je podłącze do kompa ten kabelek to muza z kompa będzie szła na głośnikach z wieży ? :>

upewnij się jeszcze że jest odpowiedni wybór sygnału wejściowego po między tunerem radiowym a wejściem AUX o którym wcześniej mowa.

to ten kabel.

Jak dokładnie to zrobić ?

te głośniki które posiadasz to są takie zwykłe z kablami (nie mają wtyczek (kabel jest wtyczką)) tak mi sie wydaje

jeśli chcesz żeby grały muzykę z kompa to musisz je normalnie podłączyć pod wieże, a następnie w wieży znaleźć takie wejście (line-in, AUX) cokolwiek co nadawałoby sie na wetknięcie źródła dźwięku. Jeśli już takowe znajdziesz to do komputera podłączasz jedną stronę kabla (takim zwykłym minijackiem) a druga strona kabla to bwa druciki, minijack, albo chinch. Jeśli w wieży posiadasz ustawienia takie jak CD, radio, Tape, Aux to ustawiasz na aux i gra

Dzięki.

Czyli działają? Tak?

Nie wiem bo nie testowałem, ale dzięki za rady bo pewnie to są te kable. Teraz muszę znaleźć czas na ich zakup… ale na pewno to są te.

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 18:36

Działa.