Stare gry na DOS'a

Siemanko

Niestety nie należę do tych, którzy grali w gry na dosie (przygodę z kompem zaczynałem w 2001). Jakie gry polecacie na dosa?

Pozdro

pierwszy prince, wolf 3d, 1000 miglia (game) jest jeszcze dużo fajnych ale musiałbym pomyśleć…

Doom, Duke nukem 3d, Settlers 1 i 2 część, Tenagent, Stuns, Heroes if Might and Magic 1 i 2. Te mi przyszły na ten moment do głowy, jak coś mi się przypomni to dopiszę:P.

Obowiązkowo King’s Bounty.

I jeszcze Grand Prix Circuit (1988)

WWF95 jedna z moich ulubionych

FIFA94, Test Drive 2, Q RAC Rally 97, Blood, Sensible World of Soccer, Need For Speed 1, Civilization 1.

Mordobicia: Body Blows, Mortal Kombat 1 i 2.

The Lost Vikings, Cannon Fodder, Space Hulk, X-Wing, TIE Fighter, Operation Wolf, Stone Age, Prince of Persia 2, Kajko i Kokosz, UFO Enemy Unknown, X-COM: Terror from the Deep.

RTS: Dune 2, Command & Conquer, Red Alert, Warcraft, Polanie.

FPS (na początku to się nazywało “gry doomopodobne”): Doom 1 i 2, Dark Forces, Heretic, Hexen, Witchaven, Descent, Descent 2, Quarantine.

Samochodówki: Lotus III, Test Drive 3, Screamer 1 i 2, Hi-Octane, Fatal Racing.

Platformówki: Doofus, Jazz Jackrabbit, Trolls, Blues Brothers, Zool, Prehistorik 1 i 2, Colgate.

Przygodówki: Secret of Monkey Island, Sołtys, seria Police Quest, Space Quest, King’s Quest.

RPG: Eye of the Beholder 1, 2, 3, Lands of Lore.

Przygodówki z dawką humoru: Gobliiins, Gobliins 2, Goblins 3.

Knights of Xentar - lekka RPG/przygodówka rodem z Japonii (w oryginale - Dragon Knights III) w wersji 18+ :wink: Zalecana dobra znajomość angielskiego, bez tego nie ma sensu grać, bo w wersji angielskiej jest spora dawka humoru. Grę można obecnie pobrać legalnie za darmo (w wersji CD są mówione dialogi, da się grać pod jakimś VirtualCD + DOSBox).

Pamiętam, że kiedyś grałem w taką gierkę co się niby jeździło motorami ale to były po prostu prostokąty, a skręcało się na tym torze żużlowym, którymś przyciskiem myszki, ale nie pamiętam bo dawno temu to już bylo… Jaka to gierka?

A o Super Frog to już nikt nie pamięta ?