Stare gry na dużym ekranie

Mam monitor SyncMaster SA300 z domyślną rozdzielczością 1920x1080. Stare gry np Gothic nie obsługują takich rozdzielczości, więc wybieram inną, ale problem w tym że obraz rozciąga się na cały monitor i wygląda to paskudnie. Z tego co mi się wydaje to obraz powinien się automatycznie dostosować i utworzyć czarne paski, ale tak nie jest. Da się to jakoś ustawić? Moja grafika to Radeon R9 270x.

Wchodzisz do AMD Catalyst Control Center potem moje ekrany VGA opcja skalowanie obrazu zaznaczasz włącz skalowanie GPU, następnie zachowaj współczynnik proporcji, powinno pomóc. Daj znać czy zadziałało.

Hmm opcja zachowaj współczynnik proporcji jest nieaktywna, nie mogę jej zaznaczyć.

Zmniejsz rozdzielczość, ustaw interesującą Ciebie opcję i ustaw ponownie natywną rozdzielczość.

Wszystko działa, dziękuję Panom. Chociaż jak dla mnie najlepsza jest opcja numer 3, użyj synchronizacji centrującej.

Dokładnie już nie pamiętam Catalyst ale wiem, że można tam ustawić to co dokładnie się chce. Poprostu trzeba klikać i patrzyć co się dzieje. Byle tylko nie przekroczyć dopuszczalnej dla monitora rozdzielczości. Przy centrowaniu część akcji może być poza zasięgiem a jednak mieć wpływ na wynik gry.