Stare gry na dużym ekranie

(M Zagrabinski) #1

Mam monitor SyncMaster SA300 z domyślną rozdzielczością 1920x1080. Stare gry np Gothic nie obsługują takich rozdzielczości, więc wybieram inną, ale problem w tym że obraz rozciąga się na cały monitor i wygląda to paskudnie. Z tego co mi się wydaje to obraz powinien się automatycznie dostosować i utworzyć czarne paski, ale tak nie jest. Da się to jakoś ustawić? Moja grafika to Radeon R9 270x.

(igrek) #2

Wchodzisz do AMD Catalyst Control Center potem moje ekrany VGA opcja skalowanie obrazu zaznaczasz włącz skalowanie GPU, następnie zachowaj współczynnik proporcji, powinno pomóc. Daj znać czy zadziałało.

(M Zagrabinski) #3

Hmm opcja zachowaj współczynnik proporcji jest nieaktywna, nie mogę jej zaznaczyć.

(michq) #4

Zmniejsz rozdzielczość, ustaw interesującą Ciebie opcję i ustaw ponownie natywną rozdzielczość.

(M Zagrabinski) #5

Wszystko działa, dziękuję Panom. Chociaż jak dla mnie najlepsza jest opcja numer 3, użyj synchronizacji centrującej.

(Janusz 41) #6

Dokładnie już nie pamiętam Catalyst ale wiem, że można tam ustawić to co dokładnie się chce. Poprostu trzeba klikać i patrzyć co się dzieje. Byle tylko nie przekroczyć dopuszczalnej dla monitora rozdzielczości. Przy centrowaniu część akcji może być poza zasięgiem a jednak mieć wpływ na wynik gry.