Stare gry na win XP, a WIN 7

Witam.

Mam taki problem, że instaluje grę “Overlord” na systemie Windows 7 64bit (gdy miałem XP działała bez problemów) i wszystko chodzi ładnie.

Natomiast gdy ponownie uruchamiam komputer - to już nie chodzi.

Pokazuje że sprawdza płytę a potem wyskakuje komunikat aby włożyć oryginalną płytę (mam oryginał). Zmieniałem zgodność na XP, ale to też nic nie dało. Gra jest z 2007.

Może wiecie co jest nie tak. Z góry dzięki. :wink:

Miałem podobny problem. Jeżeli to naprawdę oryginał, spaczuj do najwyższej wersji i… zaaplikuj cracka. Bandycka metoda, ale działa.

Jeżeli posiadasz oryginał crack jest legalnym rozwiązaniem. Inaczej co mieli by zrobić użytkownicy komputerów bez napędów?

Smutne jest tylko to, że takimi rzeczami zajmują się nie developerzy/wydawcy w ramach supportu, tylko piracące grupy. No i przy ściąganiu czegoś takiego z szemranych stron łatwo jest zarazić się wirusem, trojanem, keylogerem albo inną kiłą. Ale mus to mus. Pamiętam, jak drugi Stalker czasem z uporem maniaka nie wykrywał oryginalnej płyty. Z crackiem chodził stabilnie jak nigdy dotąd. Może firmowi headhunterzy powinni ‘zapolować’ na twórców takich cosi?