Stare gry na win XP, a WIN 7


(Matumbo) #1

Witam.

Mam taki problem, że instaluje grę "Overlord" na systemie Windows 7 64bit (gdy miałem XP działała bez problemów) i wszystko chodzi ładnie.

Natomiast gdy ponownie uruchamiam komputer - to już nie chodzi.

Pokazuje że sprawdza płytę a potem wyskakuje komunikat aby włożyć oryginalną płytę (mam oryginał). Zmieniałem zgodność na XP, ale to też nic nie dało. Gra jest z 2007.

Może wiecie co jest nie tak. Z góry dzięki. :wink:


(Frankfurterium) #2

Miałem podobny problem. Jeżeli to naprawdę oryginał, spaczuj do najwyższej wersji i... zaaplikuj cracka. Bandycka metoda, ale działa.


(Mutant5) #3

Jeżeli posiadasz oryginał crack jest legalnym rozwiązaniem. Inaczej co mieli by zrobić użytkownicy komputerów bez napędów?


(Frankfurterium) #4

Smutne jest tylko to, że takimi rzeczami zajmują się nie developerzy/wydawcy w ramach supportu, tylko piracące grupy. No i przy ściąganiu czegoś takiego z szemranych stron łatwo jest zarazić się wirusem, trojanem, keylogerem albo inną kiłą. Ale mus to mus. Pamiętam, jak drugi Stalker czasem z uporem maniaka nie wykrywał oryginalnej płyty. Z crackiem chodził stabilnie jak nigdy dotąd. Może firmowi headhunterzy powinni 'zapolować' na twórców takich cosi?