Stare gry na win XP

siemanko czy wie ktos czy jest mozliwosc na zmienienie plików które sa odpowiedzialne za gry … bo kumpel mi powiedzieal ze mozna zmienic z xp system plików ze gry te co na 98 chodzom mogą tez chodzic na xp ?? wie to ktos ?? jak to zrobic


Zmiana formatowania

Asterisk

:shock: Chodzi jak mniemam o tryb zgodnosci ze starszymi systemami. Wiec do rzeczy: Klikasz prawym klawiszem myszy na pliku exe uruchamiajacym gre wybierasz z menu podrecznego opcje Wlasciwosci, przechodzisz na zakladke zgodnosc i tam zaptaszasz opcje “Uruchom ten program w trybie zgodnosci z:” i wybierasz odpowiedni system.

A może chodzi mu o z FAT32 na NTFS ? :roll:

Zgaduj zgadula …

Napisz pytanie jaśniej … :wink:

Przenoszę do Działu Systemy operacyjne…

chodzi pewnie właśnie o tryb zgodności wiec drugi post to wyjaśnia…

ale dodając od siebie to z doświadczenia wiem że żadko to skutkuje…

mając XP trzeba sie niestety pogodzić z utratą starych gierek…

(chociaż możę jednak jest jakiś sposób i ktoś to wie)

ja tam wiem ża w legendarnego Króla Lwa na XP pare lat temu już nie zagrałem

cmafatcat pisze

We swszytkie stare gry możesz zagrać bez problemu pod windowsem xp.

Starczy zainstalować program Virtual PC lub podobny który emuluje komputer . Który to program pod windowsem xp utworzy wirtualny komputer . na którym możesz zainstalować każdy sytem operacyjny !!

Pozdro… !!

Możesz spróbować odpalić gierke w trybie zgodności z win 98, ale to żadko skutkuje :-(. Możesz również skorzystać z emulatora takiego jak “Dosbox”. Dobry jest, tyko też nie wszystkie gry odpala

Mylisz się :stuck_out_tongue:

Jak najbardziej - Pomaga !

Nie przy każdej grze,ale jednak w większości z nich.

Dobra a jakie gry odpaliłeś ?? Bo o quake I, to sobie pomażyć można

Mam XP Pro sp1 i odpalam quake I bez problemu :smiley:

Jakim cudem !? :o Ja próbowałem na wielu kompach! Bez żadnego emulatora ?? Więc jak to zrobiłeś ??

Witam,

cóż, u mnie też działa, ale GLQuake. Ten standardowy, czyli uruchamiany plikiem qlaunch.exe czy q95.exe, niestety nie.

A GTA2??? Odpalacie ją jakoś???

O ile mi wiadomo GTA2 normalnie działa na XP.

Tak. GTA chodzi bo sam w to pogrywałem na Win XP :smiley:

No własnie nie i u mojego kumpla co też ma XP też niedziała a próbowałem na rózne sposoby.

Na poczoątku mysłałem ze to dlatego ze jest z sieci pobrany, ale pozyczyłem od kolegi płytke z GTA2 i lipa.

Pisze costam i na koncu:

WYSLI RAPORT O BŁEDACH NIE WYSYŁAJ

I tutaj kończy się dla Ciebie nasza pomoc w tym temacie :slight_smile:

Jestem tu nowy mozesz powiedzeć czemu???:confused:

Dlatego że jest to forum o legalnym oprogramowaniu.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php