Stare gry na Windows 10 (Railroad.exe - EEP2) - problem z myszą

Witam,

Mam pytanie związane z tematem interpretacji położenia myszy przez niektóre aplikacje w Windows 10. Mam grę, która była pisana jeszcze pod stare systemy 98/Me/XP i bez problemu działała na Windowsach do 7 włącznie. Po przesiadce na Windows 10 nie da się grać, ponieważ gra w trybie 3D zachowuje się jakby kursor był niemal wszędzie i uruchamia to losowo sygnały również niewidoczne na ekranie. Przykład:


Kliknąłem tylko w bramę w czerownym kółku, a otworzyły się również te w zielonym. Nie wiem w jakiej technologii była ta gra pisana i co można ustawić, by działała jak w W7.

Spróbuj użyć DgVoodoo - może pomoże. Pobierasz i wypakowujesz do folderu instalacji gry. Ja musiałem tego użyć, by działały takie gry, jak:

  • Get Medieval;
  • Kapitan Pazur;
  • Gruntz;
  • Jazz Jackrabbit 2.

Tryb zgodności?

Tak, też warto spróbować :slight_smile:

Do starych gier z tej epoki dobry jest VMWare player Midtown Madness on VMware Player (Direct3D Mode) - YouTube
Trzeba mieć licencję na jakiś starszy Windows i odpowiednią ilość RAM’u w PC’ecie żeby maszyna wirtualna była zadowolona.

Wirtualka to jest jakieś obejście, które wypróbowałem, ale niestety rendery modeli w czasie rzeczywistym bez użycia karty graficznej trwają za długo i fpsy spadają, więc na dłuższą metę odpada. Tryb zgodności nic nie daje poza spadkiem wydajności. Co do dgVoodoo to spróbuję.