Stare gry na Windows 8

Witam

Niedługo będę kupował laptopa i będzie to sprzęt raczej z Windows 8. Moje pytanie dotyczy tego, jak w tym systemie sprawują się (czy w ogóle się sprawują) stare gry. Pisząc “stare” mam konkretnie na myśli Age of Empires 1/2, Baldur’s Gate 1/2, Diablo 2, Fallout 1/2, Heroes of M&M 3, SpellForce, StarCraft, Tomb Raider 1 - 4, Worms Armageddon. Gram sobie w nie od czasu do czasu i nie wiem, czy nie będę musiał definitywnie się z nimi rozstać.

Czy ktoś to może sprawdzał?

Ewentualnie rozważam dokupienie Windows XP, by mieć go na maszynie wirtualnej właśnie do starych gier i nie wiem, czy tak nie byłoby najlepiej.

Idąc tropem testów na necie, na Win7 jest gorzej niż na XP a na ósemce gorzej niż na Win7. Do grania wybrałbym lapka z Siódemką…

@up

uważaj bo ci spadek 1-3 FPSów w grach FULL HD z ostatnich 2 lat za boleje i przez co nie będziesz mógł grać

jeżeli gry są pod dosa to polecam dosboxa i w nim grać(w google znajdziesz poradniki)

gry powinny działać a jeżeli nie to zapraszamy z powrotem do nas

Ja u siebie po przejściu na Windows 8 zauważyłem znaczny spadek wydajności w grze Fallout 2 z High Resolution Mod. Więc coś z systemem i/lub sterownikami pod niego jest nie tak.

No przed chwilą była przesiadka z xp a teraz z 7 :smiley:

jak to jutro się zmienia :smiley:

A czy ktoś zna sposób na uruchomienia warcraft 2 na windows 7? Dosbox jest na 32bitowe systemy a co w przypadku 7ki 64bit?

Zależy od karty graficznej nvidia ma lepiej dopracowane drivery i na Win 8 tylko w kilku grach jest lekki spadek fps a w większości wzrost o 1 lub 2 fps. Natomiast AMD dało ciała na całej linij i w prawie każdej grze jest wyraźny spadek fps. Dlatego przesiadłem się z HD6950 na GTX 670.

Dodane 15.12.2012 (So) 20:47

A co systemy x64 nie emulują x86 ? Dos Box działa bezproblemowo od xp x64 do win 8 x64.