Stare gry nie działają na nowym sprzęcie

Witam.

Wczoraj chciałem sobie zagrać w Counter Strika z kolegami przez LANa ale na jednym komputerze CS nie chciał odpalić ( pokazuję się raport o błędach ) . Dysk jest po formacie do 0 ale zainstalowałem na nim Windowsa ( ;p ) wszystkie sterowniki do płyty głównej ( nie wiem czy najnowsze ale na pewno dobre bo przyszły razem z płytą główną ) i DirectX więc chyba wszystko powinno działać.

Mój sprzęt to :

Płyta główna: MSI 7131 ( zintegrowana karta graficzna ) Procesor : 2,8 GHz

RAM : 1 GB

Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego gra nie chce działać ?

PS. Próbowałem też włączyć 2 grę World of Goo ale też nie chciała działać, pokazuje się komunikat że aplikacja została źle zainicjowana czy jakoś tak ;).

Może sprzęt jest zbyt nowy? Albo system operacyjny?

Ja często miewałem problemy z grami i programami, które wymagały DirectX8, a grafika na komputerze obsługiwała sprzętowo DirectX9.

Jeśli jakaś gra wymaga Windowsa 98, to może nie pójść na XP, a jak XP, to może nie działać na Viście lub Siódemce.

Może coś pomoże odpalenie w trybie zgodności ze starszym Windowsem.

Sprawdziłem płytę główną - ta grafika obsługuje DirectX9 częściowo programowo, więc jak gra go wymaga, to może grafika okazać się za słaba.

@up

Ale przecież ta gra jest chyba z 1999 r to chyba takich wymagań nie ma ;P, a co do gry to na 100 % działa na Windowsie XP

Na moim sprzęcie (patrz podpis) i Windows 7 x86 działą Counter Strike, więc nie wiem, co to za problem. Może zintegrowana grafika jest problemem? Spróbuj odpalić w trybie zgodności ze starszymi wersjami systemu…

Skoro z płytą główną to nie są już pierwszej młodości. Nowe możesz pobrać stąd.

I pytanie: czy błąd na pewno wywala exe cs’a czy może inna aplikacja bądź biblioteka uruchamiająca się razem z grą?

Edit: direct’a też nie zaszkodzi zainstalować najnowszego.