Stare gry pod xp

mi nie działa większość starych gier, znalazłem jeden sposób na co zrobić by działały:

cy to by zadziałało i nic mi nie popsuło ?? :lol: :lol: :twisted:

znacie jakieś w ogóle sposoby by działały stare gry ? :?

a jakiego masz kompa moze tak byc ze masz za szybkiego kompa i nie chce sie wtedy odpalac, widziałem kiedys na jakies stronce spowalniacze kompa

Można uruchomić w trybie zgodności z Win 95 lub Win 98/ME

Prawoklik > Właściwości > Zaawansowane, zakładka Zgodność

___

Można skorzystać z emulatora… etc.

AMD Duron 1300Mhz 384MB DDRAM :? graf. G force2 64MB :o

nie działa :?

w większości stare gry nie chcą się odpalać pod najnowsze kompy.

dziwne :? słyszałem o innym sposobie ale nie o takim :roll: wydaje mi się że lepiej nic nie ruszać z plikiem autoexec

Fat, XP przewżnie gry pod dosem mi niedziałją, bo właśnie pisze, że ten plik “autoexec” się nie nadaje :x

o jakim ?? :shock:

jak masz sformatowaną partycje z grami pod NTSF czy pod Fat 32

fat 32

stare gry… podaj jakie dla przykładu :slight_smile:

bardzo stare gry nie działają bo masz… zbyt szybki procesor itp. :lol:

DSJ, mario, dizzy :frowning: TD

te powinny bo chodza nawet u mnie na P4 2,4

no właśnie :wink: u mnie nawet DSJ nie idzie :?

beztytu322u5js.jpg

ja musiałem wyłączyć HT w biosie zeby mi Thief 2 ruszył :smiley:

Prawdopodobie masz uszkodzone pliki autoexec.nt i config.nt w katalogu windows/system32, czesto sie tak dzieje w win xp niewiedzieć dlaczego, skopiuj je z katalogu windows/repair i wklej do system32 i powinno byc ok,a jak nie pomoże to trzeba je od kogoś kto ma xp skopiować na dyskietke. Po wklejeniu w własciwosiciach pliku zaznaczyć “archiwalny”

spróbuje, dzięks chyba to mi nic nie popsuje 8) a i dzięki za przeniesienie :slight_smile: :?

http://opcg.net/index.php?id=gry/porady/dosbox/dosbox - :slight_smile:

A czy może ktoś z was ma metodę na uruchomienie i poprawne działanie Jane’s USAF pod XP? Pomijam te standardowe tricki typu tryb zgodności, i multiboot. Pytam raczej czy ktoś z was wie o jakimś gościu, coby zrobił pacza poprawiającego funkcjonowanie combo boxów zawartych w tej grze, bo w sume do tego problem z USAF pod XP się sprowadza…

Doberman spróbuj DOSBoxem…

i do tego jeszcze front-end np. D-Fend :smiley: żeby było łatwiej :smiley:

Hę… ale USAF nie jest aż TAK stare :slight_smile: To było pod winodwsy 98, ale za combo jest odpowiedzialna kontrolka, która zmieniła się w WinXP, i stąd problem… chyba :-]

Mi tam wszystkie stare gry działają, jak uruchamiam je poprzez bardzo prostu program - DOSBox.

Szczegółowe info. tutaj - http://opcg.net/index.php?id=gry/porady/dosbox/dosbox.