Stare pliki

Wrzucam coś na serwer, a na moim ekranie nawet po odświeżeniu pozostaje stary plik.Co jest nie tak prosze o pomoc?

Gdzie ?? W przeglądarce www czy na liście klienta ftp ??

W przeglądarce użyj klawisza F5 - jeśli nie pomaga wyczyść temp, historię przeglądarki i wtedy wczytaj stronę od nowa. Sprecyzuj pytanie

Zobacz też,czy plik nie jest używany przez inny program,jeśli tak,często nie da się usunąć,dopiero jak wyłączysz program

czy wzucajac pliki wybierasz aby program nadpisywal starsze pliki?

Co wrzucasz na serwer ??

Jeżeli są to strony to sprawdź jakie mają rozszerzenie, czy przypadkiem stron .html nie próbujesz zastąpić .htm bo wtedy ma prawo nie działać.

Pierwotnie problem rozwiązałem,

jednak teraz pojawił się ponownie i nie daje się usunąć.

Mam plik o nazwie np: tomek.html

Przelewam go na serwer i działa na serwerze.

Jednak później robię w nim kilka zmian i przelewam go ponownie używając funkcji “nadpisz”

I tutaj pojawia się problem.

Na serwerze jest plik z nowym, zmienionym kodem, a u mnie na komputerze wyświetla się nadal stary plik przed zmianami.

Na serwerze jest na pewno nowy kod, gdyż sprawdzałem na innym komputerze, więc jest to problem mojego komputera.

wyczysc pamiec przegladarki, oproznij katalog TEMP w kompie, moze pomoze

Tymczasowe Pliki Internetowa, bądź tez cache…

Czasem nawet odświeżanie nie działa (zwłaszcza w IE, i czasem w Operze, w FF sie nie spotkalem z tym jeszcze), nie nalezy jednak tym się martwić. Albo usuwamy tymczasowe i dopiero właczamy strone - powinno dzialac ok, albo czekamy kilka godzin, dni i tez będzie działac ok :stuck_out_tongue: innym wkażdym badx razie nie będzie to przeszkadzać.

Mozna zmienić te opcje, zmieniając ustawienia domyslne przeglądarki, aby nie trzymała stron w pamięci, lub na dysku, lub ewentualnie trzymała ich niewielką ilość.

* W IE : Narzedzia -> Opcje internetowe -> Zakładka “Ogólne” -> Klikamy w “Ustawienia”. tam mozna poeksperymentować. (przy okazji jesli klikniesz w “Usuń pliki” obok “Ustaiwenia” to oprózni folder tymczasowych).

* W Operze, 8.5 Narzedzie -> Preferencje [sHIFT + F12] -> Zakłądka Zaawansowane -> Potem wybieramy Historie -> Tam ustawiamy w zależności od potrzeb.

Lub jesli chcemy usunąc tymczasowe pliki: Narzedzie -> Wyczyść Historie Przeglądania. [">>> Zaawansowane", wybieramy co chcemy usunac i klikamy w usuń]

* W FF, ermm… Narzedzie -> Opcje -> Prywatnośc -> Historia … tzn chyba :stuck_out_tongue: