"Stare" programy / Tryb zgodności / Tryb Administratora

Witam jak rozwiązać problem z aplikacjami, które wymagają do poprawnego działania trybu zgodności lub administratora?

W moim przypadku dotyczy to w tym momencie stareńkiego Photoshopa CS [8], obecnie zainstalowałem wersje Trial, ze Stanów idzie już kupiony okazyjnie pełny pakiet CS1. Photoshop do uruchomienia wymaga trybu zgodności , aplikacja działa sprawnie i stabilnie nie mniej pewną niedogodnością jest fakt że nie mogę skorzystać z funkcji “dragndrop” z innego programu (np: xplorera2) czy też ze systemowego schowka.

Zna ktoś może patent aby rozwiązać taki problem, czy tryb zgodności bezwzględnie wymaga uruchomienia programu w trybie administratora? Czy idzie to jakoś obejść? Id

W ogóle jest to dziwny problem, jestem obecnie po reinstalacji Windowsa i podobny problem dotyczył kiedyś Quarka7/8. Przed reinstalacją wymagał przy uruchamianiu trybu administratora, teraz bezproblemowo uruchamia się “normalnie” jak każdy inny program i działa ok.

Proponuję ZAINSTALOWAĆ program w trybie zgodności, a nie instalować normalnie i uruchamiać tylko w trybie zgodności. Zrobiłem tak na Windows 7 x64 ze starym Expressivo 1.2 i działa. Instalacja tego programu w trybie zgodności była uruchomiona na prawach administratora ale nie wiem czy to konieczne, teraz system nie woła o potwierdzenie uruchomienia programu, czyli wydaje mi się, że nie wymaga uprawnień administratora.

Hmm zastanawiam się czy to jest jakaś różnica, ale z ciekawości wypróbuję twój patent.