Stare sterowniki Max data belinea o.book 1-1

Potrzebuje sterowników do tego laptopa, nazwa w temacie to model płyty. Karta graficzna jest zintegrowana, także sam nie wiem co z tym. Pływa ekran czas, czyli brakuje stterownika ekranu/płyty. Może mi ktoś coś pomóc ze znalezieniem tego dziadostwa. Niestety stary laptop, firma ogłosiła upadłość w 2008 roku, a sterowników już nie ma. Szukam tego dziadostwa już z 3,5h i nic.

Madmax belina 1-1 - jeżeli szukasz pod tą nazwą, to nic dziwnego że znaleźć nie możesz. Sugeruję sprawdzić dokładnie co za sprzęt masz i do niego poszukać sterowników.

Z edytowałem temat, ma być max data oczywiście.

A ja bym jednak poszukał sterowników dla maxdata belinea o.book 1.1 - będzie łatwiej.

http://www.google.pl/#hl=pl&gs_nf=1&cp= … 20&bih=950

Słuchaj, czepiasz się szczegółów, nie szukałbym czegoś, czego nie znam nazwy. Lterówki się wkradły i tyle.

Na linku google co podałeś przeszukałem 2 strony jakiś 2,5h temu i nic, większość plików ma przekierowanie na stronę max daty, ale ona już nie istnieje dawno.

A ja na jednym z for znalazłem taką informację:

Wiec jeżeli strona producenta laptopa nie działa, to jedynie ta droga Ci pozostaje. Poza tym, nie napisałeś nawet pod jaki system szukasz sterowników.

No tak, windows xp home edition 32 bit.

Więc wg ciebie na czym powinienem tego poszukać ? Ten sterownik ma być czego? ekranu, płyty gł. ?

Sterownika ekranu nie ma, ew. sterownik karty graficznej. No i niby skąd mam wiedzieć którego sterownika Ci brakuje? Odpal menadżer urządzeń i zobacz przy czym masz znak i zapytania/wykrzykniki, wtedy trochę się rozjaśni.

Wykrzykniki są przy:

Inne urządz. :

802.11 bg wlan

kontoler vidego (zgodny z vga)

modem device on high definition audio bus

Usb 2.0.pc camera

Nie wiem dlaczego przy sterowniku dźwięku pokazuje błąd, skoro mam zaintalowany realtec HD audio i działa normalnie. Co z resztą?

No do reszty musisz ściągnąć i zainstalować sterowniki. Ściągnij Everesta, on sprawdzi Ci dokładnie jaki masz sprzęt i wtedy będziesz wiedział do czego sterowniki ściągać.

Gł chodzi mi o kontoler video zgodny z VGA… I o to cały temat jest, że nie ma sterownika w internecie pod taką płytę. W zakłdace everesta ekran w rozwijanym drzewku nic nie ma, wszystkie pod zakładki pokazują szare tło i tyle, jedynie pulpit coś tam pokazuje ale to nie to.

Wiesz - nie wiedząc jaką masz kartę graficzną, nie znajdziesz do niej sterownika. Chyba masz jakieś dokumenty do laptopa, no i chyba wiesz co kupowałeś.

Nie mój laptop, tylko kolega dał go do przeczyszczenia, normalnie format poszedł, i zaciąłem się na tym sterowniku. Muszę chyba do niego podejść po dokumentację bo nic z tego nie będzie.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Be … 097.0.html - czy to przypadkiem nie to “cudeńko”?

W menadżerze zadań, kliknij na ten kontroler video (zgodny z VGA) prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości, zakładka Szczegóły i wybierz z tej rozwijanej listy Identyfikatory sprzętu. Kliknij na jeden z tych identyfikatorów, wciśnij Ctrl + A, Ctrl + C i wklej na forum za pomocą Ctrl + V. Jeśli uda się znaleźć sterownik do karty graficznej, zrobisz tak i z resztą urządzeń. Dodatkowo pobierz CPU-Z, wypakuj i uruchom go. Wejdź do zakładki Mainboard i jeśli potrafisz to zrób screen i zamieść go na forum, a jeśli nie to interesuje mnie informacja na temat Chipsetu i Southbridge.

Pozdrawiam!

Zgadza się.,

No to masz z boku specyfikację. Teraz wystarczy pościągać brakujące sterowniki. Do grafiki: http://www.google.pl/search?q=via+chrom … =firefox-a

Resztę w analogiczny sposób znajdziesz.

Dziś kumpel dał mi płyty do tego laptopa, co dziwne, oryginalny windows xp home 32 bit, oryginalna płyta do instalacji sterowników tyle że… no właśnie sterowniki są na viste 32 bit, a system to windows xp 32, czy oni na serio nie wiedzieli jaki system pakują do tego komputera?

P.s Areh, dzięki, zainstalowane i działa wszystko, inne sterowniki też znalazłem :slight_smile: Także temat do zamknięcia :slight_smile: