Stare sterowniki w Windows Update - jak wyłączyć?

Zapewne macie od jakiegoś czasu propozycję opcjonalną “starych” sterowników poprzez Windows Update.
Czy jest możliwość jakoś wyłączyć aby ich nie proponowało?

A w czym to przeszkadza. Jak nie klikniesz na Wyświetl aktualizacje opcjonalne to tego nie zobaczysz.

Ale to nie rozwiązanie. Chciałbym to “zaptaszkować” i nie instalować i mieć to już z głowy.
A nie że ciągle się to tam pokazuje.

Nie wygrasz z tym. Tak sobie MS to wymyślił i koniec. Musiałbyś wyłączyć całkowicie usługę WU. I nie rozumiem w czym ci to przeszkadza. To tylko info dla ciebie, że takie sterowniki są dostępne i w razie czego jakbyś miał problem ze sprzętem to możesz wtedy z nich skorzystać ale nie musisz. To bardzo pożyteczne rozwiązanie.

Nie zgodzę się.
Chciałbym sam zadecydować, że nie są mi potrzebne i wyłączyć monit o tym.

No właśnie możesz o tym decydować. To tylko info żebyś miał wybór czy chcesz mielonego czy kotleta. Ale widzę, że jesteś jak beton więc kończę z tłumaczeniem.

Wypróbuj to: https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/ukrywanie-aktualizacji-systemu-windows-lub-aktualizacji-sterowników-5df410a1-90f7-b744-0682-43be9c8fa17c

Mógłbyś nie obrażać?
Jeśli Ci to nie przeszkadza, że Ci ktoś coś narzuca Twoja sprawa żyj z tym i daj pożyć innym…

Dzięki.

O to chodziło.

Nie ma sprawy. Mi pomogło, gdy jedna aktualizacja robiła bałagan w systemie. Ukrylem i mam spokój.

Nie chcesz instalować, to nie musisz. Tak samo z opcjonalnymi, ale w Windows Update inforamacja zostanie.