StarForce - jak omijać?

(Quente82) #1

Kupiłem w sklepie gre i strasznie sie wkurzylem ze musze zainstalować szpiega i destabilizatora systemu czyli - star force zeby w nią grać :evil: :evil: :evil: Tak to jest niestety jak chcesz być legalny - wychodzisz na frajera !!

Co to jest starforce to można przeczytać tu - http://www.glop.org/starforce/

(Monczkin) #2

Od kiedy StarForce (pisze się to razem) jest szpiegiem. Wiesz do czego to służy ??

Czy masz na myśli może coś innego ??

(Quente82) #3

Wiem co to starforce i do czego słuzy, pisownia - mały błąd poprawilem.

Jest swego rodzaju szpiegiem bo monitoruje/zabezpiecza nośnik płyty z grą. No ale ok powiedzmy ze nie jest to dobre określenie. Natomiast bez wątpienia jest to robienie frajera z legalnego użytkownika i destabilizator systemu.

Chyba nie muszę udowadniać dlaczego? No ok ale udowodnie - po pierwsze skoro kupuje gre, chce zrobic jej obraz by nie grać w hałasie dvd-romu i nie niszczyć płyty - wiadomo, poprzez virtualcd, po drugie - destabilizuje prace systemu i znacznie uprzykrza granie - prosty przyklad z wierzchu

Na stronce którą podałem wczesniej jest medota usuwania oferowana przez starforce, ale jak usunę tak to będę mógł grać w tą gre? Chyba raczej nie :frowning:

(Monczkin) #4

e....

Bo komuś się wysypał system ??

Wybacz, ale grałem w parę gierek, które wymagały płyty w napędzie i jakoś nigdy nie miałem z tym problemu.

A co ty, gramofonu używasz :o

Jakoś mi to nie utrudnia grania, co za problem ??

(Quente82) #5

Wybacz, ale co mnie to interesuje, że tobie nie utrudnia, nie przeszkadza itp? :slight_smile:

Mi przeszkadza i nie po to wydałem pieniądze by godzić się na jakieś żałosne kompromisy. Nie lubie grać z płytą w dvd romie bo 1. płyta sie rysuje przy ciagłbym wkładaniu , wyjmowaniu itp. 2. troszkę wiekszy hałas 3. nie ufam takim rozwiązaniom jak starforce czy drm i strasznie nie lubie.

To takie jest gorzkie troche, że chcąc być legalnym tak naprawdę człowiek czuje się oszukany.

(Monczkin) #6

W takim razie nie kupuj takich gier i tyle.

Jak dla mnie, to robisz wielki problem z niczego.

Swoją drogą, nie kupujesz gry tylko licencję na jej użytkowanie.

:o

Może pomyśl na wyciszeniem napędu....

:?

(Quente82) #7

A jak rozpoznać czy gra ma starforce czy nie? Jest jakieś logo może na odwrocie?

(Arekdbz) #8

StarForce to swego rodzaju zabezpieczenie i jeśli masz oryginał to nie ma żadnego problemu i niec nie trzeba instalować !!

(Maciejboss) #9

albo jest tak oszczędny i nie chce żeby mu się płytki rysowały :mrgreen: :mrgreen:

(Arekdbz) #10

płyty w napędziesię nie rysują.... rysują się przy rzucaniu na biurko, wkładaniu do pudełka itp.

(Piotrek5161) #11

Jeśli się go wgrało to jak i gdzie go usunąć ??

(Onimusza666) #12

nie można tego usunąć po prostu jest zabezpieczenie gry przed kopiowaniem(które nie jest nie legalne)jeżeli robisz kopie na własny użytek.każda gra jest zabezpieczona teraz przeważnie securom7.

(Gutek) #13

OT-y KOSZ

(Onimusza666) #14

Czemu ten stary problem nie tkwi w koszu?? A co do StarForce to w niektórych przypadkach nie jest już problemem!Są trudniejsze zabezpieczenia jak choćby SafeDisc 4.90 w COD WaW :lol:

(Mietek26 26) #15

hahaha to bylo proste pytanie a wy gadacie bog wie oczym

mi tez przeszkadza plyta w napedzie robie sobie obraz plyty i mam nadzieje ze niebedziecie mi mowic ze to jakas glupota

(Onimusza666) #16

Wow!!jakiś ty genialny a jakiż to obrazów gier udało się ci zrobić :stuck_out_tongue: Pewnie StarForce #-o Po to wyciągnąłeś tego posta ze śmietnika żeby się pochwalić. [-X