Starowniki do dźwięku -> jakby same się psuły

Witam,

poza problemem z svchost.exe w innym temacie, widzę, że mój komp jest jakiś poszkodowany :confused:

Włączam sobie muzykę w winampie, słucham jej trochę i wyłączyłem - poszedłem się załatwić, wracam i włączam winampa od nowa i juz jest problem ze sterownikami…

Już drugi raz nie będę reinstalować sterowników bo mi się po prostu nie chce (drugi raz tak dzisiaj!!), zaraz zrobię restarta i zobaczymy czy pomoże…

Błąd wyskakuje taki:

Bad DirectSound driver. Please Install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 88780078.

No to ja proszę o pomoc :wink:

PS. Czytam na necie, że niby odinstalowanie pełne i zainstalowanie od nowa pomaga, ale u mnie np. nic nie pomogło (dźwięk działał 10 minutek), a odinstalowywałem i czyściłem rejestr potem i dopiero install po resecie, nie wiem jak bardziej moge odinstalować stare stery, choć te same potem instalowałem znów (teraz) :slight_smile:

Poza tym mam SB Audigy 2 ZS gold.

wirusy ?? przeskanuj mksem online, nodem online, programem saerch & destroy, oraz na obecność trojanów.

wsadź płytkę z systemem windows, kliknij start - > uruchom - > wpisz cmd (enter).

wpisz:

sfc /scannow

a potem

sfc /purgecache

następnie przeinstaluj sterowniki.

Jutro zrobię dokładnie tak jak mówisz czyli walne skany on-line + anty-spyware rozne itd., a potem na obecnosc trojanow (Anti Shield dobry jest?) i następnie z płytką windowsa…

Ale ostatnio miałem temat z svchost 100% i tam dawałem loga z DSS i HijackThis - niby log czysty, więc nie wiem czy mógłby się syf tak zalęgnąć, że ten soft by go nie znalazł w rejestrze/procesach itd.

Dzisiaj się poddaje, dopiero wróciłem z popijawy i chciałem sobie muzy posłuchać - Kur…

PS. dźwięk włączania windowsa i wyłączania jest nadal, tak samo jak dźwięk np. w AQQ (przychodząca wiadomość etc.), ale dźwięku w filmach/mp3 nie ma.

PS2. AllPlayer daje komunikat, że brak KODEKa audio, a wcześniej pamiętam, że system szukał kontrolera multimediów audio bodajże…

już się totalnie nie łapie w tym :confused: Przynajmniej nie w obecnym stanie…

Jutro wszystko się wyjaśni mam nadzieję, jak siądę do kompa! :confused:

a skaczą słupki podczas odtwarzania mp3 ?? zainstaluj k-lite codec pack.