Starsza gra vs windows 10 (zgodność win xp) - szybkie działanie gry

Cześć, mam takie pytanie. Mam odpaloną starszą grę w trybie zgodności z windowsem xp (sp3) na win 10. Gra włącza się normalnie i działa, ale niektóre elementy gry (np. flaga, która powinna powiewać normalnie :slight_smile: robi to z przyspieszeniem 10x :wink: ogólnie chciałbym to zwolnić.
Mam ustawiony laptop na niską wydajność, próbowałem zmienić, aby gra włączała się na karcie zintegrowanej przez system → ustawienia → ekran, tam jednak mam do wyboru w niskiej wydajności kartę graficzną i w wysokiej również. Wygląda, że nie mam zintegrowaneo systemu. Panel nvidia mi się wyłącza a podobno tam można to zmienić. Jakieś inne pomysły? W ustawieniach gry też mam przełączone na jakieś softare render zamiast karty graficznej, wszystko ustawione na low. Może można wyłączyć jakąś akcelerację dla 3D albo coś? dziękuję za pomysły

Spróbowałbym z wirtualną maszyną z wykorzystaniem VMware player, na którym potrafią nieźle działać stare gry. Potrzeba

Ciekawa opcja. Czy nie sformatuje mi to dysku przy okazji? To rozumiem robi sobie na dysku przykładowo 40 gb miejsca ? Łatwo to potem usunąć ?

Nie nie sformatuje. Wirtualna maszyna umożliwia uruchomienie „systemu w systemie”. W skrócie, uruchamiasz VMware Player, tworzysz wirtualną maszynę. Na dysku tworzy się plik powiedzmy 40GB (w zależnosci ile przydzielisz )w którym będzie przechowywany dysk wirtualnej maszyny. Wszystkie operacje będą działy się w tym pliku. Dysk fizyczny jest nietknięty.

Oczwiście musisz mieć wolne zasoby, tj dysk i pamięć RAM ale Windows XP nie ma wielkich wymagań więc w miarę nowy sprzęt z 8GB RAM da radę. Ważne aby po zainstalowaniu systemu zainstalować w wirtualnej maszynie Vmware Tools. Opisane w linkach, które dałem.

Co to za gra? Sprawdziłbym jeszcze, czy nie ma jakichś aktualizacji (czy poprawek np zrobionych przez fanów) zeby działała pod nowszymi systemami.

Fa Premier League Manager 2002

To przerabiałeś: The F.A. Premier League Manager 2002 - PCGamingWiki PCGW - bugs, fixes, crashes, mods, guides and improvements for every PC game

Ja bym spróbował ustawić limit FPS do 30-60. Bardzo stare gry potrafią czasami wygenerować te 144 klatki, a takiej animacji nikt nie zaplanował :wink:

Jak można ustalić limit fps ?

Zwykle w oprogramowaniu karty, geforce experience czy amd Adrenalin masz taką opcję. Nie wiem na czym dokładnie grasz, ale na integrze Intela nie kojarzę takiej opcji.

Jeżeli chcesz jeszcze jeden pomysł, to ja jako pasjonat rozwiązań trudnych ale fajnych :wink: tj wirtualizacji i emulacji, proponuję odpalić tą grę pod Windows 98 zainstalowanym pod PCem

Sporo zabawy jest z instalacją Win98 pod PCem i sprzęt musi być dosyć mocny. Jak poszukasz w sieci to znajdziesz już gotowe instalacje. PCem wspiera Voodoo.

1650ti lenovo legion

Ściągasz to

Ustawiasz na grze limit 30fps
Gotowe