Starsza płyta główna

Czy po aktualizacji biosu płyty Asus P5GD1-FM do najnowszej wersji by obsłużyła procesor Intel Core 2 Duo E4500 i podkręcić go po przez szynę fsb do 2.53ghz.Płyta by to wytrzymała,proszę o szybką odpowiedź :smiley:

Radzę go tak mocno nie podkręcać bo ja przesadziłem i płyta poszła do wymiany

Zwykła P5GD1 nie obsłuży: Lista

P5GD1-VM oraz P5GD1 Pro też nie, więc i FM zapewne nie obsłuży.

taa… pewnie przez zasilacz… albo nie zresetowałeś CMOS :stuck_out_tongue:

no to jakiś najsilniejszy pentium d obsłuży

pentiumy d są wszystkie słabe…

Ale najczęściej lepsze niż jednordzeniowe CPU

czy ja wiem? o ile lepsze? no właśnie… nie opłaca się pakować w pentiumy D…

Z testów nei wynika to co sugerujecie że PD sa do kitu. To raczej legendy krążące w sieci.

Temat mnie interesował i zadałem sobie sporo trudu by obejrzeć wyniki przeróżnych testów Pentium D zwykłych i podkręconych.

Okazało się że legendą było twierdzenie jakoby nei opłacało się ich podkręcać - wydajność wzrastała proporcjonalnie wraz ze wzrostem prędkości procesora - dokłądnie tak jak w Core 2 Duo.

Wydajność bez podkręcenia Pentium D 3,6 GHz jest porównywalna z core 2 2,2GHz.

Natomiast jest oczywiście prawdą że Core 2 są dużo wydajniejsze.

Jest prawdą że Core 2 są dużo oszczędniejsze i mniej się grzeją a więc lepiej podkręcają.

Core 2 są dużo nowocześneijsze - Pentium D to oczywiście stara konstrukcja.

Wniosek - masz możliwość przesiadaj się na Core 2 ale jeżeli nie - warto podkręcać lub wymienić na szybszy model.

Poza wszystkim większość nowych gier potrafi wykorzystać PD - np. HL2 Lost Coast wypisuje minimalne wymagania proc 2,9GHz ale na zwykłym Pentium D 820 (2,8GHz) śmiga aż miło.

Pozdrawiam

ps dla chętncyh mogę później podesłąć kilka linków z wynikami.

pentium D mają jedną zaletę… można je podkręcać aż się skończy płyta :wink:

kręcą się bardzo fajnie bo można przy dobrym chłodzeniu wycisnąć ponad 4GHz z 2,6GHz :wink:

tylko do tego potrzebna jest bardzo dobra płyta z wysokim FSB (coś z P45? :stuck_out_tongue: )