Starsza wersja XP - nie czyta płyty z windows'em?

Witam! Aktualnie mam zainstalowany system Windows XP. Mam też na płycie Windows’a XP (starszą wersję) i gdy chcę sformatować windows’a to pisze, że nie można zainstalować starszej wersji. próbowałem też przez BIOS, ale gdy naciskam dowolny klawisz komputer tak jakby nie widział napędu i normalnie się uruchamia… czy mogę coś zrobić z tym ?

Windowsa się nie formatuje tylko dysk lub partycję dysku

Bu uruchamiasz instalator spod uruchomionego systemu. Instalować Win XP należy tylko poprzez wystartowanie komputera z płyty instalacyjnej. Prawdopodobnie w biosie nie masz ustawionego napędu CD/DVD jako pierwszego z którego startuje komputer.

Naciśnij po włączeniu komputera klawisz F8 i wybierz urządzenie z którego ma wystartować (CD/DVD).

PS. Czy to jest czysty Win XP bez żadnego SP?

Jak duży (jaka pojemność) masz dysk w tym komputerze?

próbowałem i z płyty instalacyjnej przy starcie komputera… 1st Boot Device ustawiłem na CD/DVD, ale nic z tego. wyskoczył napis, że dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty, nacisnąłem a komputer normalnie się uruchomił. To jest czysty bez SP. Mój dysk to 76 GB.

A próbowałeś przez klawisz F8?

próbowałem i klawiszem i nic z tego… tak jakby nie czytało płyty.

jeśli masz klawiaturę na USB to nie zadziała

włącz w biosie USB legacy

jeśli tego nie ma to klawiatura na PS/2

:slight_smile:

smooker ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Obstawiam, że płyta niebootująca. W czym ją nagrywałeś? Jako dane?

normalna płytka windows’a xp tylko właśnie jej nie czyta. spróbuję zrobić tak jak napisał Leon$ :slight_smile: