Starsze gry a procesor dwurdzeniowy -gry chodzą za szybko(!)

Problem występuje na sprzęcie Athlon X2 2.21Ghz, 2x1Gb 667MHz, GeForce7900 Galaxy, HDD 250GB 16Mb.

Dla Gothica3 sprzęt i tak był za słaby (ale ukończyłem na nim grę) problem jest natomiast ze starszymi grami: UT, DeusEx, Painkiller(!), a o Starcrafcie nie wspomnę. Albo tempo gry jest takie jakby gra chodziła z 500Fpsów (na standardowych ustawieniach) albo postać chodzi pooowoli i buja się(!).

Jedynym ratunkiem jest ustawienie koligacji w Menadżerze Zadań, niestety powrót potem do gry jest kłopotliwy i na 5 odpalonych sesji z tych gier 1 kończy sie sukcesem.

sorki za offtop,mówi się,że od przybytku głowa nie boli a tu proszę-gry chodzą za szybko… :smiley:

Wgraj Dual Core Optimizer.

Wystarczy sie cieszyc ;]

Dual Core Optimizer może z łatwością zwalić ci system ;]

Musisz ustawić koligację na jedno jajo. Kiedyś, gdy miałem X2, ten sam problem dotykał mnie gry grałem w Most Wanted. Więc tak, odpalasz grę, mimimalizujesz do paska (klawisz Windows, lub Alt+Tab), odpalasz Menadzera zadań, przechodzisz do zakładki procesy, odnajdujesz proces gry, klikasz na nim prawym guzikiem myszki, wybierasz “Ustaw koligację” i zaznaczasz tylko jedno jajko (rdzeń).

Pozdrawiam.

Z tym że w przypadku gier na UnrealEngine1 powrót do gry jest utrudniony. Co do tego programiku to teraz go przetestuję. Podobno powoduje że teraz dwa rdzenie są widziane jako jeden. A tyle słyszałem że się tak nie da:)