Starsze gry - problem z przycinaniem

Problem wygląda następująco: grając w starsze gry np. SWAT 4, czy Euro Truck Simulator obraz co ileś sekund mi się przycina. Dodam, że minimalne wymagania spełniam z ogromną nawiązką, więc w czym problem?

Testowałem ów gry na komputerze stacjonarnym i wszystko chodzi płynnie. Obstawiam, że przyczyna może leżeć po stronie wielordzeniowości mojego laptopa, gdyż na stacjonarnym mam jedno-rdzeniowego Athlona. Czy idzie w jakiś sensowny sposób rozwiązać ów problem? Próbowałem ze zgodnością (tryb Windows XP SP3 + przydzielenie praw Administratora na czas uruchomienia - zero efektów).

Pozdrawiam!

sprawdź to:

włącz grę -> alt+tab(wróć na pulpit) -> ctrl+alt+del(włącz managera zadań) -> znajdź proces np: swat.exe -> ppm na procesie i wybierz “set affinity” (Ustaw przynależność?) i zmień tak żeby tylko 1 rdzeń był zaznaczony

Próbowałem tego sposobu, jednak u mnie jest takie coś jak “Ustaw koligację”, a jak na to klikam to pokazuje mi się “Odmowa dostępu”.

a jakie masz konto w tym win 7, jakieś z ograniczeniami czy administrator?

Oczywiście, że Administrator :wink:

znajdź na dysku exe-ka gry np:swat.exe -> PPM i uruchom jako administrator i wtedy Ustaw koligację

Próbowałem :slight_smile: