Starsze gry

(Dorota) #1

Witam. Robiłam instalacje systemu (Windows xp )Niby wszystko jest w porządku , są najnowsze stery do karty graficznej ( NvidiaGeforce 4 MX 440 ), najnowszy Direct . Problem zaczyna się przy próbie grania w starsze gry , np. Ghost Masters nie idzie płynnie , tylko tak jakby klatka po klatce, Black &white wygląda jakby ktos nia szarpał , nakładaja się jakieś dziwne rzeczy na obraz gry . Z nowymi grami jest ok, przed ponowną instalacja Windowsa stare gry chodziły dobrze. Może to te nowe sterowniki? Pomóżcie proszę !!

(Ford Fokus) #2

Nom, zainstaluj starsze.

(Dorota) #3

Myslisz ,ze to faktycznie wina sterowników? Boje się zeby jeszcze gorzej nie namieszać.

(Koks497) #4

Zawsze sterowniki pszeciez mozesz zmienic wiec niema co sie bac :wink:

(squeet) #5

Wyrzuć kartę z menedżera urządzeń , ściągnij program DriverCleaner, wyczyść dysk ze starych sterowników, po czym zainstaluj ten sterownik:

56.64

I zobacz jak będzie działać…

(Johny) #6

Problemy są wtedy,gdy masz starszą kartę,a ściągniesz zanowe sterowniki,albo te które ściągasz mogą mieć błędy

(Matisleszno) #7

hehe, a ja ci jeszcze inny sposob zaproponuje: zainstaluj service packa (jedynke lub dwojke), ja mialem podobnie z GTA VC- nie chcialo dzialac, mielem zalamania grafiki, a po instalacji sp2 wszystko pieknie. :slight_smile:

(Dorota) #8

Dzięki za pomoc , to faktycznie była sprawka sterowników, zainstalowałam starsze i wszystkie gry działają jak należy. :lol: :lol: :lol:

(Marcino) #9

Ja polecam to:

Warto zerknąć na skróty klawiszowe(na samym dole), któe albo zmiejszaja liczbe klatek na sekunde, albo zwiększają. Bardzo pomocne przy niektórych starych grach,

Jak bezproblemowo uruchomić stare gry na każdym komputetrze? - http://opcg.net/index.php?id=gry/porady/dosbox/dosbox