Starsze wersje programów, ich aktualizacje i klucze

Witajcie. Z powodu likwidacji jednego ze sklepów mam możliwość kupienia po okazyjnej cenie ciekawych programów. Mam w związku z tym parę pytań.

  1. Czy z NIS(2011)/360(5.0) bądź KIS(2011) klucze pasują do 2012 (Norton 360 - 6.0)lub czy można je zaktualizować do tychże wersji? Słyszałem, ze tak, i odbywa się to bezproblemowo.

  2. Czy Acronis True Image Home 2010 da się zaktualizować np. do 2011, czy są to tylko aktualizacje wersji 2010 w postaci poprawek?

Dzięki za odpowiedź.

Z tego co wymieniłeś to KIS 2011 na 100% da się zaktualizować do wersji 2012, reszty nie wiem

Norton na pewno, Acronis bardzo wątpię.

  • Witam. Jeżeli chodzi o Acronis, to nie są żadne poprawki, tylko osobny program. Co rok nowsza wersja.

Każda firma ma inne podejście do tej sprawy. Aktualizacja może być np. masz anty wirusa na ten rok, to aktualizacja może być

12.1.3, albo 12. 1.4 itp., itd. A w przypadku Acronis - a, to co rok, to nowa wersja, czyli przykładowo na ten rok wersja 12, a na przyszły 13.

… Co innego programy antywirusowe, albo pakiety, jak np. NIS, a co innego programy do tworzenia obrazów płyt, bo rozumiem, że o taki program chodzi.

Potwierdzam. W przypadku Acronisa nie masz możliwości zrobienia ugrade do nowszej wersji (poza tymi z zakresu tego samego numeru). Jeśli już chcesz korzystać z Acronisa i dokonywać aktualizacji, to może Acronis Backup & Recovery 11 Worskation? Jest co prawda droższy ale co roku masz możliwość wykupienia co rok wsparcia na ten soft.

Norton - Jeśli chodzi o wersję o jedną w dół, można bez problemów. Jeśli są już wersje 2010 a chcesz mieć docelowo 2012 to może być już problem…

Problemu nie powinno być. Rozmawiałem z pomocą techniczną Symanteca i potwierdzili, że na nieużywanym kluczu ze starszej wersji można korzystać z najnowszej dostępnej.

Wykorzystałem tę wiedzę w praktyce: na kluczu z NIS 2009 zainstalowałem wersję 2012.