Starszy komputer, upgrade ramu

Słuchajcie mam dylemat z kompem, który tu składałem parę ładnych lat temu.
E2180 2.OGHz, 1Gb ram 800Mhz, jakiś Geforce 7300gs 256ramu ddr2 chyba, dysk 5000gb segeate 7200 obr-3 lata temu nowy kupiłem.
Jest taki problem, że komp służy tylko do muzyki i neta, ewentualnie jakiegoś Openoffica i jest problem. Sam win xp śmiga git, ale jak odpale jakąś przeglądarke (opera, chrome) to już się robi troche kaszana. A wydaje mi się, że do internetu powinno to spokojnie wystarczyć.

Mam pytanie co sądzicie, czy jest sens dołożyć jakiś 1 lub 2 Gb ramu, zmienić na win 7, wyłączyć wodotryski i nie będzie to lepiej chodzić? Tzn płynne przeglądanie neta na paru kartach w przeglądarce, minimalizowanie okien itp?

Proponuję zainstalować lubuntu zamiast tego windowsa 7. Jeśli komp służy tylko do muzyki, neta, i ewentualnie openoffica, to ten system będzie mniej obciążać komputer i nie ograniczy funkcjonalności. Pamięci RAM oczywiście dołóż, 1GB dodatkowej powinien wystarczyć.

Może podaj model płyty, sensowny procesor( 10-50 zł.) i trochę pamięci to nie wielki wydatek, a do podanych zastosowań wystarczy.

Pamięci dokup, 1 GB to za mało na dzisiejsze aplikacje. Koszt dodatkowego gigabajta to od 10 zł za używaną pamięć.

Z Linuxem to chyba przesada, kiedy go skladalem z powodzieniem win 7 śmigał dobrze, a nie lubię linuxow.

Płyta jest w podpisie, mam jeszcze na ten sam procesor gigabyte ep-31ds3l. 

Tak jak mówię interesuje mnie tylko przeglądanie Internetu i muzyka z Yt.

Nie da się ukryć, że ta druga jest bez porównania lepsza. Mógłbyś “zaszaleć” - pamięć ze 4GB i silniejszy  procesor (za grosze). Wracając do temat max pamięć w obecnej płycie to 2GB. Czy mógłbyś wrzucić CPU-Z (SPD), bo coś mi nie gra - w specyfikacji jest max 533 dla tej płyty?

Dobra jednak pomyłka i mam włożoną płytę Gigabyta. Kumpel podrzucił mi 2gb ramu OCZ, wrzuciłem już do kompa.
Tylko teraz pytanie ten OCZ jest włożony w 2 slot, ma on 1033 MHz czy coś koło tego i zwolnił do 800MHz  bo pierwsza kość Goodrama 1Gb tyle ma. Nie lepiej  gdyby to 2 Gb było pierwsze czy bez różnicy? Tylko wtedy czy nie uwale kości 1Gb gdy przyśpieszy do 1033 , czy jednak dalej będą pracowały na 800Mhz?

Zawsze (o ile nie wymusisz tego na chama w BIOSie) prędkość będzie równała do tej najwolniejszej.

Jak wyżej, poza tym używając modułów o różnej pojemności (asymetrycznych) tracisz dual chanel. Może to strata nie wielka, ale jednak, Ja bym tam wsadził dwa moduły po 2GB (1033) , z resztą  płyta obsługuje max  4GB. Oczywiście ta “kość” od kolegi jest OK. I nie ma znaczenia kolejność.

Nie drogo by wyszły 3 moduły po 1GB taktowane na 800Mhz. 

A no to super w takim razie. Sory za głupie pytania, ale nie siedze już długo w sprzęcie i pozapominałem pare rzeczy.

Wiem, że nie drogo, ale narazie tak zostawie, już jest o wiele wiele lepiej.

W sumie  to masz rację patrze na alledrogo a tu Core2Duo E8400 za 50zł :|, jestem w szoku co to się porobiło.  Może coś pomyśle nad zmianą procka jeszcze.

Jeśli kupować to e8300, chodzi po 25zł. Lga775 jest tanie bo nawet najtańszy nowy Celeron jest wydajniejszy.