Starszy telewizor a filmy z pendrive

Znajoma ma telewizor jakiś nie najstarszy, ale bez wielkiej dupy. Niestety zapomnialem zrobić zdjęcia jaki to model…

Nagrałem na pendrive filmy i… avi, mp4, mpeg nie odpala - “Nieobslugiwany plik”.

Pomyslałem, że nie będę specjalnie konwertował itp itd. wiec odpaliłbym filmy z telefonu i wyświetlił na telewizorze lub kupił coś co odpali większość formatów tylko… cena najlepiej do 100zl wiec bedzie ciezko cos sensownego. Mam odtwarzacz usb u rodzicow i mimo iż mial tyle formatów odtwarzacz to jest bardzo wybredny, wówczas gdy telefon i telewizor smartTV radzi sobie ze wszystkim.

Więc:

  1. Szukam kabla, który wyświetli obraz na telewizorze przez HDMI. Smartfon Huawei P30 (Najlepiej).
  2. Urządzenie, które odtworzy większość formatów wideo.

Praktycznie byle dekoder DVB-T, np. WIWA.

No właśnie nie bardzo… chyba, że programy do konwertowania wideo są zryte dziwnie ustawiają formaty i kodeki.

Zrobiłem parę wersji filmu to sprawdzę co na tym TV odpala, ale wolałbym tak nie kombinować.

Zadzwoń, zapytaj, sprawdź w manualu jakie formaty obsługuje.

Prosto, szybko i tanio.

Nie ma tej osoby w domu teraz i jest niepełnosprawna. Będzie dopiero jak ja tam będę.

Sprawdź czy nie ma nowszej wersji firmware do TV jak jakis to jest smart TV to po podłaczeniu do sieci w menu sprawdź aktualizacje, może pomoże.

To nie jest smartTV. Zwykłe TV jakiś nie fest stary, ale jednak starszy.

Po modelu sprawdź na stronie producenta czy jest nowszy soft, zapewne przez USB wgrasz wedle instrukcji. Jak nie to tylko zewnętrze tunery etc.

Więc i problem adapterów i przystawek będzie aktualny dopiero wtedy. Po sprawdzeniu modelu może sie okazać, że akurat danych on nielubi i będziesz emerytkę naciagał na kupowanie w ciemno. :wink:

Koleżanka, z którą planuję życie i ja chcę jej to kupić… Nie warto wybiegać myślami i rzucać stereotypami.

Więc nie ma sensownego odtwarzacza usb na filmy?

Kup TV boxa, podłaczysz przez HDMI. Wydatek ok. 200 - 250 pln.
Powinny wszystkie filmy działać.

Chromecast też powinien się sprawdzić. Albo malinka z Kodi