Start avg przy starcie systemu

otóż zainstalowałam antywirusa avg, uruchamiał sie przy starcie systemu i wykonywał swoje funkcje. jednak ikonka avg nie pojawia się w trayu i pliki nie są skanowane przy starcie. gdy sprawdzam programem Light StartUp czy uruchamia się przy starcie, uruchamiają sie dwie aplikacje związane z avg mianowicie avg7_cc oraz avg7_run. jak mogę przywrócić opcję ponownego uruchamiania programu przy starcie abym nie musiała włączać programu za każdym razem przy włączaniu kompa? z ogry dzięki za odpowiedź

Wyłączenie AV z autostartu może być przyczyną infekcji. Radze porządnie przescanować komputer na obecność wirusów. Możesz zamieścić logi zgodnie ze wskazówkami z działu Bezpieczeństwo.

ale avg uruchamia się przy starcie, jak wskazuje Light StartUp tylko tego monitu nie ma. przeskanowałam mksem i wszystko gra. zresztą jakiś tydzień temu miałam reinstalowany system.

nj_ , masz poprostu wyłączone pokazywanie ikony AVG w tray-u i to wszystko. A jeżeli uruchamiają ci się te usługi to nie masz czym się martwić. Dla pewności na próbę otwórz menedźera zadań lub program ProcesExplorer z pakietu sysinternals, skopiuj z płytki CD jakieś pliki na dysk i zobacz czy dane procesy podczas kopiowania tych plików wykorzystują moc obliczeniową procesora, jeżeli tak to wszystko jest wporządku.

wolałabym go mieć w trayu bo kiedy działa w tle to nie aktualizuje się. gdy włączam menadżer urządzeń i kopiuje pliki z płyty użycie procesora, wiadomo, wzrasta, do 5albo 4 procent. ale użycie pamięci przez aplikacje avg nie wzrasta.

Sprawdź za pomocą programiku autoruns lub podobnego czy w autostarcie masz ten plik avgcc.exe jeżeli nie to go musisz dodać ręcznie. Najłatwiej będzie jak zrobisz reinstalacje AVG. [scr]

Tak też zobiłam. Dzięki za pomoc.