Start kompa bez wyboru konta


(Gerthix) #1

Mam konto jako administrator. Wcześniej było na kompie więcej kont ale zostało już tylko moje. Czy mogę odpalać kompa bez wyboru konta?


(goomish) #2

Możesz. Zresztą, dziwne, że to o co pytasz "samo" się nie zrobiło :slight_smile:

Ale jeśli nie - Start -> Uruchom ->

control userpasswords2

Zaznaczasz nazwę swojego konta i odznaczasz poniżej opcję 'Aby używać tego komputera użytkownik musi podać login i hasło'.

Od następnego logowania/uruchomienia komputera użytkownik zaloguje się automatycznie.


(Gerthix) #3

No nie wiem czy takie dziwne. Wyczytałam, że administrator nie może usunąć swojego konta. Popróbuję.


(goomish) #4

OK, masz rację, źle się wyraziłem. Najwyraźniej masz założone hasło na tym koncie (i dobrze!) a wtedy nawet jeżeli jest tylko jedno konto, nie następuje automatyczne logowanie z pominięciem ekranu powitalnego. Taka sytuacja miała by miejsce gdyby hasła nie było, lub gdyby było puste i tylko jedno konto użytkownika.


(Gerthix) #5

No i nie powiodło się :frowning: Przy ponownym uruchomieniu kompa wyskoczył mi komunikat, że albo nazwa konta albo hasło jest nieprawidłowe(chociaż nie miałam ustawionego hasła do logowania) i ponownie pokazał się ekran z moim kontem do wybory.


(Fwlgxorm) #6

Spróbuj TweakUI i zakładkę Logon


(Gerthix) #7

Niestety nie pomogło :frowning: Po uruchomieniu znów pokazuje się ekran z wyborem konta.


(Fwlgxorm) #8

A użyłaś autologon i zaznaczyłaś fiszkę 'Log on automatically at system startup' wpisując użytkownika, na którego chcesz być automatycznie zalogowywana?


(Gerthix) #9

Ja to odznaczyłam bo było zaznaczone :o

No a teraz takiej opcji tam nie ma. Jak odznaczyłam "Show "MARTA" on welcome screen" to przy logowaniu było konto ADMINISTRATOR z nie moimi ustawieniami, tak jakby ustawienia początkowe :frowning:


(Sebos99) #10

Jak wpisujesz w userpasswords 2 hasło to musisz w tym okienku również zmienić nazwę użytkownika na właściwą. Miałem taki problem i inna nazwa powodowała brak automatycznego logowania. :slight_smile:


(Gerthix) #11

Nic mi nie wychodzi :cry: