Start kompa bez wyboru konta

Mam konto jako administrator. Wcześniej było na kompie więcej kont ale zostało już tylko moje. Czy mogę odpalać kompa bez wyboru konta?

Możesz. Zresztą, dziwne, że to o co pytasz “samo” się nie zrobiło :slight_smile:

Ale jeśli nie - Start -> Uruchom ->

control userpasswords2

Zaznaczasz nazwę swojego konta i odznaczasz poniżej opcję ‘Aby używać tego komputera użytkownik musi podać login i hasło’.

Od następnego logowania/uruchomienia komputera użytkownik zaloguje się automatycznie.

No nie wiem czy takie dziwne. Wyczytałam, że administrator nie może usunąć swojego konta. Popróbuję.

OK, masz rację, źle się wyraziłem. Najwyraźniej masz założone hasło na tym koncie (i dobrze!) a wtedy nawet jeżeli jest tylko jedno konto, nie następuje automatyczne logowanie z pominięciem ekranu powitalnego. Taka sytuacja miała by miejsce gdyby hasła nie było, lub gdyby było puste i tylko jedno konto użytkownika.

No i nie powiodło się :frowning: Przy ponownym uruchomieniu kompa wyskoczył mi komunikat, że albo nazwa konta albo hasło jest nieprawidłowe(chociaż nie miałam ustawionego hasła do logowania) i ponownie pokazał się ekran z moim kontem do wybory.

Spróbuj TweakUI i zakładkę Logon

Niestety nie pomogło :frowning: Po uruchomieniu znów pokazuje się ekran z wyborem konta.

A użyłaś autologon i zaznaczyłaś fiszkę ‘Log on automatically at system startup’ wpisując użytkownika, na którego chcesz być automatycznie zalogowywana?

Ja to odznaczyłam bo było zaznaczone :o

No a teraz takiej opcji tam nie ma. Jak odznaczyłam “Show “MARTA” on welcome screen” to przy logowaniu było konto ADMINISTRATOR z nie moimi ustawieniami, tak jakby ustawienia początkowe :frowning:

Jak wpisujesz w userpasswords 2 hasło to musisz w tym okienku również zmienić nazwę użytkownika na właściwą. Miałem taki problem i inna nazwa powodowała brak automatycznego logowania. :slight_smile:

Nic mi nie wychodzi :cry: