Start kompa i czysty pulpit

Witajcie, startowałam wczoraj kompa i zamiast pulpitu z ikonami miałam tylko czysty pulpit po dwóch restartach za trzecim razme pokazal sie pulpit z ikonami .

Dziś jest ok. Na wszelki przypadek pytam, co może być tego przyczyną WIN XP HE SP3 KIS 2010.

uszkodzony dysk/infekcja aktualizujesz system? nie aktualizowany jest “Dziurawy” oraz zawiera wiele błędów zwłaszcza seria HE wiem bo sam mam i wiem co sie potrafi dziac po formatowaniu przed aktualizacją,

http://www.networld.pl/ftp/pc/programy/ … r.5.0.html

tym sprawdź czy dysk nie ma bad sector’ów.

Jeśli nic nie znajdzie, to przeskanuj komputer z płyty ratunkowej kaspersky internet security, żeby mieć pewnośc ze zadne robactwo nie ukrylo się w sektorze rozruchowym bądź pamięci, lecz wpierw sprawdź dysk.

Aktualizacje automatyczne? - tak. KIS mam z sieci, komp regularnie skanowany także DR.WEB.

kalina , po ilości postów wnioskuje że wiedze posiadasz

  • szkoda że nie sprawdziłaś w Menadżerze Zadań Windows > procesy czy masz explorer.exe

a co było - ktuż to wie , ja w takich niejasnych sytuacjach robie przywracanie systemu

kalina , tylko co z tego wynika?

  • gość powiedział co wiedział a problem jest dalej nie rozwiązany

zalecam przywracanie systemu lub/i czyszczenie rejestru - jak dojdziesz co było to napisz może jeszcze komuś to sie przyda

marku, kolega nie napisał czy znaleziono bad sectory, wiec w moim mniemaniu odpowiedzial lecz nie zastosowal sie do instrukcji.

Ja uwazam ze powinien sprawdzic pod kątem awarii dysku twardego (bad sector) no i scan z Rescue disc

klopers33 , jak coś to koleżanka. Mam pytanie. Czy podczas takiego uruchomiania był pasem startu, tak jak by same ikony zniknęły?

Acronis Drive monitor i chdsk nie znalażły uszkodzeń, dysku.

Zrób sobie na wszelki wypadek sprawdzenie plików systemowych. Włóż płytę z Windowsem do napędu i wpisz w wierszu poleceń komendę sfc /scannow i wciśnij enter. Jeżeli coś znajdzie, to od ręki to naprawi, jeżeli będzie w stanie.

W WIN XP HE SP3 ?

Tak, spod uruchomionego systemu.

może niech poprostu w konsoli odzyskiwania przywroci z plyty Explorer.exe ???

Po co? Jeżeli będzie uszkodzony explorer, sfc samo go skopiuje.

Może zainteresuj się programem “Taskbar Repair Tool Plus!”:

http://www.searchengines.pl/Narzedzia-d … 39226.html

Spod uruchomionego kompa?

Tak, normalnie włączas komputer, czekasz aż załaduje się Windows, logujesz się na swoje konto, uruchamiasz wiersz poleceń, wkładasz płytę z Windowsem i wpisujesz polecenie, które podałem.

Dzieki jako niegramotna zadaję takie pytania.

Dodane 04.11.2010 (Cz) 12:54

Ile może trwać taka czynność inaczej ile godzin trzeba sobie zarezerwowaC aby wszystko było wykonane ok .

Wiersz poleceń tzn. uruchom?

Dodane 05.11.2010 (Pt) 9:30

Loguje mnie automatycznie, ale proszę napisz krok po kroku gdzie szukać wiersza poleceń? Bo mi się pomotało w głowie. Wkładam plytę i widzę różne możliwości postepowaniale ,ale żadnego wiersza poleceń nie ma. Czyli pewnie to z ten z uruchom. Proszę potwierdź.