Start komputera

Problem jest ciekawy, a mianowicie jak komputer wystygnie ma problem ze startem lub się zawiesi, trzeba zresetować,nieraz nie odpowiada na reset i trzeba wyłączyć z prądu, póżniej hula jak należy bez problemów . Styki na pamięci i karcie graficznej wyczyszczone, ustawienia biosu standardowe.system XP Profesional, bez wirusów.Proszę o porady.

Ja najpierw sprawdziłbym płytę główną (czy nie jest przypalona itp.) oraz czy wszyskie komponenty są prawidłowo do niej podłączone.

Zasilacz sprawdzałeś ??

Miałem ten sam problem przez długi okres kilka tygodni komp tylko co któryś raz wieszał sie przy starcie po resecie normalnie sie uruchamiał potem to już tak jak piszesz po dłuższym odpoczynku ruszał ale w różnych mometach sie wieszał czasem pomógł jeden reset a czasem kilka, pewnego pięknego poranaka, oprócz wentylatorów w kompie nic sie nie załączyło nawet monitor,okazało sie że pamięć poszła, proponuje sprawdzić na innej pamięci. Od momentu wymiany pamięci nie mam problemów ze startem kompa.

Ja miałem podobne objawy, przyczyną był zasilacz.

Na początku mojej znajomości z komputerem( oj dawno to było i trochę się nie lubiliśmy hahaha) miałem podobną sytuację i walczyłem z tym problemem przez kilka dni jednak bez zadowalającego rezultatu.Z odsieczą przybył kolega , a mianowicie zdefragmentowaliśmy dysk(nie robiłem tego od nowości a komp miał 1ROK! !!

Sprawdziłbym zasilacz i płytę główną. Na płycie zobacz

a także czy nie masz spuchniętych kondensatorów.

Jeśli idzie o zasilacz, to zainstaluj Motherboard Monitor, np.stąd

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=273&t=47

i zobacz, jakie masz napięcia (czy nie ma zbyt dużych odchyleń). Przeważnie odchylenia akceptowane to +/- 5% od wartości nominalnej.

Wymiana zasilacza zrobiła cuda.Dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam