Start Menu brak opcji zablokuj

Witam

Czy można zrobić, aby obok opcji wyłącz, była opcja zablokuj w start menu, tak jak było w windows vista?

Pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi. Masz win 7? Przecież w tym systemie obok przycisku zamknij /nie, wyłącz, jak piszesz/ rozwijasz strzałkę i masz - zablokuj. Opcje zamykania systemu w win vista i win 7 nieco się różnią i nie zmienisz tego. Możesz jedynie blokować i odblokowywać opcje zamykania systemu.

Mi chodzi, aby był ten przycisk “zablokuj”, ale bez rozwijanie. Bo w viście są dwa przyciski “Zamknij” i “Zablokuj”.

Dobra pobawię się z tym, jeszcze reshackerem :x

Niestety ;x microsoft, wie lepiej od użytkowników co chcą mieć w systemie, wg mnie bzdurą było usuwanie tego drugiego przycisku. Mógłbym wiele wymieniać co microsoft usunęło to co się przydawało w Vista…

Co za problem. Przejdź z powrotem na Vista, jak tak bardzo tęsknisz za tą opcją. Co prawda Win 7 ma wiele opcji, które znajdziesz również w Win Vista, ale nie możesz się spodziewać identycznych rozwiązań. Proponuję: napisz do Microsoftu, może w Win 8 uwzględnią Twoją prośbę. Beta 8 ma być już niedługo, a pełna wersja tego systemu, chyba na jesień 2012.

Win+L i masz system zablokowany - po co klikać pięć razy skoro można 2 klawisze wcisnąć :slight_smile:

O Win+L to już wiem z xp, ale czasami z pośpiechu zapomina się o Win+L…