Start systemu - BOOTLOADER

Witam,

kolejny problem, który wyniknął z rozwiązywania wcześniejszego problemu, ot taka ironia :smiley:

Mam na tym samym dysku ale innych partycjach Windows 7 i XP Pro Sp2 (mam 2 dyski, ale systemy sa na Sata II).

Przy uruchamianiu systemu po linijce:

Verifying DMI Pool Data…

Boot from CD …

Nic się nie dzieję, usunąłem wpisy w boot.ini, bo bawiłem się w Easy BCD i Vista boot pro.

Link do starego tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/boot-ini-inne-t379170.html

Jak ktoś pisał, odpaliłem Windows 7 z płytki, i owszem była opcja napraw, ale zrobiłem coś innego chyba i przy następnej próbie już nie było tej opcja, co gorsza w ogóle instalator się nie odpalał tylko ładowało pliki i system Windows 7 się tak jakby normalnie włączał, ładowanie ok, po ładowaniu pojawia się niebieski tło i strzałeczka i to wszystko, nic dalej się nie dzieje, ok w takim razie próbuję z XP.

Opcja Napraw, i bawię się w fixboot, bootcfg i takie tam.

Wykrywa dwie instalacje i loguję się na XP, na Win7 nie mogę bo nie znam hasła admina, a puste nie

działa , jakby ktoś znał domyślne hasło w win7 (na googlach tylko o viście jest) to byłbym wdzięcznym, może to by coś pomogło, EWENTUALNIE proszę o jakiś bootowalny program pod Dosa żeby:

a.) naprawić bootloader’a jeśli do tego służy

b.) jeśli nic do ppkt a nie znacie, to program który może stworzyć plik tekstowy i zapisać go gdzieś na dysku (zrobiłbym sobie nowy boot.ini)

Pozdrawiam, proszę o szybką odpowiedź, bo na tym kompie nie mam nagrywarki, a jadę do kogoś kto ma i od razu bym sobie wypalił, z Bogiem :slight_smile:

wnioskując po treści komunikatu BIOS próbuje bootować z płyty - przestaw w biosie bootowanie na dysk twardy

Nie o to chodzi, bo przecież jak nie naciśniesz klawisza podczas bootowania z płyty to przechodz na second boot device czyli harddisk. I wtedy zastyga u mnie, a powinno przejść do ładowania systemu bądź wyboru.