Start systemu Linux z pendrive

W opcji rozruchu z usb kliknąłem enter ale uruchamia mi się W11 z dysku?

Prawdopodobnie niepoprawnie przygotowana instalka Linuxa na pendrive. Jaka dystrybucja i w jaki sposób ją nagrałeś na pena?

Linux Big, program Universal USB Installer - Boot from USB.

Nie ma takiego:

Dobrze mała pomyłka ale co dalej?

A nie mógłbyś przygotować pendrive tak jak pan Bóg przykazał za pomocą Rufusa? W ostateczności użyj Ventoy.

Na Rufusie nie udało się a pana Boga lepiej do tego nie włączać .

Dlaczego? Jakiś błąd, czy co?

Win11? Fastboot i TPM wyłączone? Instalka tego linuxa startuje w trybie UEFI? Może najpierw uruchom tego linuxa w trybie Live.

Nie wiem, jak ze wsparciem TPM2 i Fastboot w Linuksach, ale Win11 wymaga TPM2. Ja mam też Kubuntu, fastboot aktywne - chyba i TPM2 oczywiście włączone. Mogę w GRUB’ie wybierać między Win11 a Kubuntu 23.10.

Właśnie chcę w trybie Live i nie startuje ,Fastbot i TPM w Ustawieniach nie sprawdzałem .Nie wiedziałem jak to powinno być ustawione.Mam UEFI.

zostaw fastboot i TPM, nie mają nic wspólnego z tą historią, obstawiam że to Secure Boot odmawia załadowania linuksowego loadera.

Jakie distro?

:see_no_evil:

eh…
Ja tej dystrybucji nie znam… Jest jakaś pewnie mniej popularna, lecz to nie ma nic do rzeczy. @j88 Spróbuj z tym Secure Boot’em.

Distro oparte na manjaro, inaczej fork-forka.

Wyłącz secure boot.

Wyłączyłem Secure Boot mam możliwość startu z pendrive ale z progrmu Universal usb instaler nie odtwarza spróbowałem zainstalować obraz na Rufusie ale mam komunikat że obraz jest hybrydą iso i nie jest zgodny z trybem kopiowania iso wynikiem tego będzie przymusowe zapisanie w trybie dd.

Zaakceptować?

No spróbuj, to kwestia budowy ISO…

To spróbuj Ventoy - zostanie na przyszłość, na partycję można wsadzić kilka systemów (obrazów ISO). Zresztą polecają jako jeden z trzech programów, na samym dole strony pobierania (tam są też odnośniki do filmów instruktażowych):
crap_linux