Start Systemu Windows XP Problem


(Maley93) #1

Witam, mam problem z włączaniem komputera. a więc gdy go uruchamiam to strasznie wolno przechodzi mi z okienka (ładowania windowsa do zapraszam) lecz to nie jest najgorszy jak się załaduje to strasznie opóźniony jest start(tzn moment kiedy jest dźwięk) przed tym dźwiękiem mogę normalnie wejść na przeglądarkę lub Mój Komputer ładuje się normalnie antywirus lecz np. gg nie chce się załadować... trwa to około 5 min... nie wiem co mam z tym fantem robić. System był z miesiąc temu formatowany.


(Airborn) #2

Maley93 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładnie mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie skasowany.


(Łukash) #3

Powyłączaj nie potrzebne rzeczy w autostarcie ,tupu GG ,Nero ,Java itd ,możesz to zrobić w CCleaner > Narzędzia > Autostart .Tym programem oczyść również Rejestr i system - Cleaner. Sprawdź również w edytorze rejestru klucz

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOptimizeFunction]

czy ma ustawioną wartość na Y


(Maley93) #4

plik Enable jest ustawiony na wartość Y


(Łukash) #5

optymalizacja-systemu-windows-t39970.html?hilit=optymalizacja#p310925

Ogólnie tematów jest mnóstwo ,nie ma co ,po raz tysięczny pisać to samo ,w szukaj wpisz Optymalizacja XP ,możesz mieć też jakąś infekcje ,jeżeli masz podejrzenia to :

1.Wykonaj aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html ,co znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.2.Oraz zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org ,oraz GMER ,tu linki do wklejek.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj,jak posiadasz wszelkie programy, tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) i usuń instalowany przez nie sterownik SPTD - > SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK). I czekaj na specjalistę od logów.


(Maley93) #6

Co mam z tymi logami OTL robić bo nie skapowałem zbytnio...


(Łukash) #7

zawartość wynikowych logów : Extras.txt ,Otl.txt ,log GMER ,log Malwerebytes ,skopiuj i wklej (każdy osobno) na http://www.wklej.org ,tu daj linki


(Maley93) #8

http://wklej.org/id/409035/ Malwarbytes

http://wklej.org/id/409034/ Gmer

http://www.wklej.org/id/408745/ OTL Extras

http://www.wklej.org/id/408747/ OTL


(Łukash) #9

Przeskanuj jeszcze ten plik C:\WINDOWS\System32\mfc45.dll na http://www.virustotal.com ,jak coś będzie wykryte to daj link.


(Maley93) #10

http://www.wklej.org/id/409123/ prosze bardzo


(Łukash) #11

Maley93 , zdaję mi się że poza tym plikiem ,nie ma nic podejrzanego ,ale musisz poczekać aż oceni to konkretny specjalista od infekcji .


(deFco247) #12

Tu nie ma żadnych widocznych infekcji.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W raportach Extras z OTL za to rzuca się jedynie błąd niemożności uruchomienia martwej usługi CT Device Query:

Start -> Uruchom: -> wpisz polecenie: cmd

W wierszu poleceń wpisz polecenie: sc delete CTDevice_Srv


(Maley93) #13

Ok, dzięki wielkie szybkość ładowania się plików systemowych przy starcie i nie tylko polepszyła się. Dziękuje jeszcze raz :slight_smile: