Start systemu Wybor system operacyjnego :O co to?

witam mam problem gody moj windows wstaje kaze mi wybierac system operacyjny pisze zebym wybrał system operacyjny i do wyboru mam media center edytion (to jest moj system) lub windows profesional setup cos takiego. przypuszczam ze to od tego ze nie dokonczyłem instalacji mojego windowsa potrzebowałem zrobic reinstal i nie dokonczyłem jak zrobic zeby nie pokazywał sie ten komunikat wyboru ?

Edytuj plik boot.ini na pierwszej aktywnej partycji i usuń zbędny wpis

(uwaga, plik ma atrybut ukryty i systemowy)

A mozna troszke jasnie bo ja nie zabardzo zawansowany jestem :frowning: z góry dzieki

Wpis często wygląda tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /noguiboot /NoExecute=OptIn

U Ciebie będą dwa wpisy w dziale “operating systems”. Usuń ten, który dotyczy “windows pro setup”

No tak tylko gdzie znales te wpisy ? bo nie mam pojecia

Start -> Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i Odzyskiwanie (Ustawienia) -> Edytuj

Mój komputer=>właściwości=>zaawansowane=>uruchamianie i odzyskiwanie=>ustawienia

Tam powinno to być.

Mogłem coś pomylić bo mam viste ale powinno ci to pomóc.

Podczas explorowania folderów Narzędzia/Opcje folderów/widok/ukryj chronione pliki systemu operacyjnego/wyłączyć a potem na pierwsze aktywnej partycji zobaczysz plik boot.ini

Dwuklik na nim i otworzy się w Notatniku. Dalej już wiesz

Wpisz w pasek adresu C:\boot.ini > i enter