Start Windowsa 10 Pro N a wiadomość z UEFI

Hej,
miałem taką informację jeszcze przed formatem i teraz po. Zainstalowałem na świeżo Win10 Pro N, aktywowałem. Każdego dnia gdy pierwszy raz włączam komput mam taki komunikat:

Gdy dam F1, wgrywa się Windows, jak F2 - UEFI/BIOS.

Jak wyłączyć to powiadomienie ?

Może się mylę, ale wygląda to tak, jakby rozładowała się bateria podtrzymująca ustawienia BIOS.

Tak jak kolega wyżej, prawdopodobnie padła Ci bateria BIOS.

Zwróć uwagę, czy po właczeniu komputera po powiedzmy kilku godzinach nieużywania zmienia Ci się data i godzina systemu. Jeśli tak, to musisz wymienić baterię BIOS. Podejrzewam, że znajdziesz ją w każdym sklepie pokrewnym z informatyką, a i z wymianą dasz sobie radę.

No nie przesadzajmy. Sklep pokrewny z informatyką? To zwykła bateria. Kupi ją w markecie nawet.

Na ogół jest to zwykła bateria CR2032.

Wyjmie baterie z płyty głównej i na niej pisze jaka jest i taką sama kupić. Nawet w jakimś lokalnym sklepie elektrycznym.

Nie wina baterii. Sprawdzałem.

Moze zrypał sie ukłąd eoROM z UEFi w takim razie. Zaktualizuj do najnowszej wersji.

Hej,

Ale sprawdzałeś napięcie baterii czy podmieniłeś na nową?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak, jest ok. Baterię nową zakupiłem. NIe wiem co jest przyczyną - może coś w BIOSIE namieszałem swego czasu ?

Sprawa wygląda tak że jeśli włączę komputer to pojawia się ten komunikat. Jak zamknę system i uruchomię w przeciągu 30 minut to tego komunikatu nie zobaczę, a system od razu wstanie. W przypadku włączenia po tym czasie, znów mam ten komunikat.

Jeśli to nie problem podtrzymania pamięci BIOS, choć tak wygląda, to może podczas “mieszania” w ustawieniach jakiś parametr został ustawiony ponad możliwości komputera. Gdybam. Resetowałeś BIOS do ustawień fabrycznych?

Hej,

Ale żadnej listwy zasilającej nie wyłączasz?
Jaki zasilacz? Na pewno posprawdzałbym też, czy kable zasilające są dobrze podociskane do złącz w płycie głównej.

Koniecznie trzeba sprawdzić.

Pozdrawiam,
Dimatheus