Start winXP i win2k


(Mr Aliens) #1

Mialem zainstalowanego winXP. Dodatkowo zainstalowalem win2k na nowej partycji na tym samym dysku. Problem tkwi w tym, iz nie mozna uruchomic winXP. Win2k uruchamia sie normalnie. Problem jest b. duzy poniewaz poszlo to na 16 :o komputerow w pracowni komputerowej w szkole. probowalem cos pozmieniac w boot.ini ale nic to nie dalo. prosze o szybko pomoc bo problem jak widac jest "wielostanowiskowy".


(system) #2

Sformatuj komputery i zinstaluje windowsy od nowa.


(Lisek) #3

Zbotuj win2k z płyty instalacyjnej, uruchom konsole odzyskiwania (z tego co pamiętam trzeba wcisnąć "R"), powinna być tam możliwość naprawy tego problemu.


(fiesta) #4

Ali z tego co widzę administrujesz szkolną pracownią SBS. Serwer pod win 2k a stacje klienckie pod windows XP. Nie wiem po co instalowałeś(łaś) na kliencie windowsa 2k, przecież masz do niego dostęp z konsoli poprzez sieć. A po drugie nie wiem jakim cudem instalacja z jednego klienta poszła na wszystkie pozostałe. Szkolna instalacja SBS jest bardzo specyficzna i niejeden sobie na niej "zęby połamał" tak że watpię żebyś na tym forum znalazł(ła) odpowiedź na to pytanie. Polecam raczej fora i strony internetowe specjalistyczne dotyczące szkolnych pracowni komputerowych:

http://sbs.2p.pl/

http://www.oeiizk.edu.pl/

W najgorszym wypadku jezeli nikt z oświatowych guru ci nie pomoże :frowning: :frowning: :frowning: jeżeli problem dotyczy stacji klienckich czeka cię ich reinstalacja (kopia dystrybucyjna znajduje się na serwerze potrzebna tylko dyskietka startowa (opis jej wykonania znajdziesz w opracowanich na wyżej wymienionych stronach lub w materiałch z kursu administratorów szkolnych pracowni komputerowych) instalcja idzie poprzez sieć. Gorzej jeżeli problem dotyczy serwera czeka cie ponowne postawienie z x płytek dołączonych wraz z całą pracownią(ilość płytek jest zależna od edycji pracowni im nowsza tym jest ich więcej) po postawieniu serwera radzę wykonać obraz dysku serwera (za pomocą np. Norton Ghost) na innym luźnym dysku wówczas w razie "wpadki" znacznie skrócisz czas instalacji. I osobista rada nie eksperymentuj a zwłaszcza na serwerze! !!