Start - Wyłącz komputer - zwiech

Witam

Gdy klikam na START a później WYŁĄCZ KOMPUTER to komp sie wiesza do takiego stanu że można tylko ruszać myszką i zamiast strzałki jest taka ta klepsydra.

Jedne co moge zrobić to CTRL+ALT+DEL i musze zakończyć proces explorer.exe i ponownie go uruchomić aby móc znowu normalnie pracować

Zamknąć system moge jedynie sposobem . CRTL+ALT+DEL , ZAMKNIJ , WYŁACZ

Problem pojawił sie 2 dni po tym jak komp czasami sie nie wyłączał. Pisało “Trwa zamykanie sytemu Windows”. I NIC dalej sie nie działo. Więc musiałem sam go wyłączać ręcznie (przytrzymując przycisk POWER) na kompie.

Dlaczego tak sie dzieje ?

Problem rozwiązany… odpowiedź znajdziecie TUTAJ :slight_smile:

możliwe że uszkodzony jest plik odpowiedzialny za wyłączanie systemu i poprostu muszisz zrobić format systemu

Taaaak tylko CHYBA jest jeden plik taki więc dlaczego

Działa a

Nie działa ? :expressionless:

Może uda się w taki sposób go naprawić:

wejdź do wiersza poleceń, wystukaj

Jak zapyta, czy dysk ma być sprawdzony przy następnym uruchomieniu kompa, kliktnik T, enter.

Restart.

Mi kiedyś pomogło…

Zacznij od rejestru:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] ustaw

“PowerdownAfterShutdown” = 1


HKEY_CURRENT_USER|Control Panel|Desktop i ustaw “PowerOffActive” na 1


HKEY_USERS.DEFAULT\Control Panel\Desktop wartość PowerOffActive także powinna wynosić 1.


Dalej sprawdź czy w menedżerze urządzeń masz Komputer jako “Komputer PC z interfejsem ACPI”, jeśli nie, to do biosu i tam zmień.

Nie pomogło

Miałem na 0

Też miałem na 0

Tak że na 0 miałem

Dlaczego wszędzie miałem 0 ? :expressionless:

Narazie działa… ale tylko narazie bo znając życie napewno sie to powtórzy.

prosiłbym jeszcze o zerknięcie TUTAJ

Co do ustawien w rejestrze to miałem ten sam problem i po ustawieniach komp się wyłącza i włącza bez problemu.

A jeżeli chodzi o net to podejrzewam że ten Firewall namieszał.Jak instalowałem Liveboxa to też miałem problem z połączeniem.Mam Kerio który całkowicie zablokował dostęp do netu.Wyłączyłem Kerio,Zainstalowałem ponownie stery i dodałem aplikacje do zapory windows(w razie czego) i do Kerio(zezwoliłem na połączenie).

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 9:50

M_a_r_i_o

.

No ja się właśnie obawiam o net bo Livebox to badziewie nie potrzebnie wzięte przeze mnie.

Ja mam LAN. U u mnie raczej to nie Firewall jest problemem ponieważ gdy wyjmne i ponownie włoże kabe z neta to wszystko działa. Ale nie jestem idiotą aby wyjmować i wkładać kabel co uruchomienie kompa.

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 10:16

No i tego sie obawiałem… NIE DA SIE ZNOWU

Czy problem mogą powodować RAMy ? (512 SdRam ) :expressionless:

Szczerze mówiąc nie mam wielu sensownych pomysłów na rozwiązanie tego problemu

ale kilka warto chyba spróbować:

  • aktualizacja biosu płyty głównej

  • zajrzyj do podglądu zdarzeń, może znajdziesz tam jakieś błędy

  • pokombinuj w opcjach zasilania, wyłącz wstrzymywanie, hibernację i wyłączanie dysku twardego

  • sprawdź w menadżerze urządzeń czy karta sieciowa nie ma zaznaczonej opcji wyłączania w celu zaoszczędzenia energii

Może masz jakiegoś syfa?Przeskanuj pudło Kaspersky online.Sciągnij sobie Spyware Terminatora i przeskanuj opcją “gruntowny scan”(jakoś tak).Jeśli komp będzie czysty pomyślimy dalej.

Eh… raczej nie to.

nie ma błędów :smiley:

Wyłączone bo nie korzystam z tego

Nie ma zaznaczone czyli jest aktywna przez cały czas (karta sieciowa w płycie głównej mam)

Skanowałem AVASTem (gruntowny skan) i nic nie wykrył, skanowałem SpyBot’em (gruntowny skan) też nic nie wykrył :frowning:

Rejestr przeczyszczony za pomocą Ccleaner oraz EasyCleaner.

Coś sie z plikami pojechało tylko nie wiem co.

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 10:31

RAM-y?nie.otwórz menadżera zadań i zobacz “procesy” ile masz i “wydajność”(RAM-Y).Nie mam więcej pomysłów.Ostatnia pomoc to JESSICA(Userka stąd)Napisz do niej PW to jest spec od logów HijackThis i ComboFix.Jeśli coś będziesz miał nie tak to głowę daję że ona Ci pomoże

Logi są dobre bo kolega sprawdził… No wiec trudno poczekam na EXPERTA albo formata zrobie, ostatni format był 2 lata temu… :smiley:

hm… jak odpala sie komp to wciskaj na zmiane F2 i F8… i jak wejdzie okno z dialogami to wybierz "Ostatnia dobrze znana konfiguracja systemu xp " czy cos takiego… jak wejdzie Win to wes "Przywracanie systemu " znajduje sie w panelu sterowania " i wybierz dzien w ktorym system dzialal normalnie… no i klopot powinien zniknąć…

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 19:02

a co do tego formatowania systemu to system powinien byc formatowany raz na pół roku… a defragmentacja dysku raz na 3 miesiące

dbam o system więc FORMAT nie jest potrzebny. Mój system jest wystarczająco zabezpieczony jak i czyszczony Ccleanerem, EasyCleanerem i odkurzaczem. defragmentracje robie co miesiąc jeśli system tego wymaga.

Tylko ze komp chodzi dobrze lecz nie wyłacza sie :confused:

Teraz (coś tam zrobiłem nie pamiętam co) w ciągu około 5 min komputer moge normalnie wyłączyć ale gdy posiedze dłużej to… Opis mojego problemu w pierwszym poście :stuck_out_tongue:

Przywracanie systemu… eh ostatnia kopia 2 miesiące temu. Zbyt “daleko”… :confused:

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 15:45

Problem rozwiązany… odpowiedź znajdziecie TUTAJ :slight_smile: