Start z dysku SSD M2

Witam

Dziś zamontowałem dysk ssd m2 do mojego komputera

i chciałem z dysku hdd przerzucić windows na ssd żeby szybciej się włączał.

Przerzuciłem windows z hdd na ssd i poprawy nie widzę.

Nie wiem czy dobrze przerzuciłem.

Proszę o szybką pomoc

W jaki sposób (dokładniej) “przerzuciłeś”?
Być może system nadal startuje z dysku HDD (kolejność w BIOSie/UEFI). Łatwo sprawdzić, odłączając dysk HDD w ogóle od płyty głównej (przewód sygnałowy) i pozostawiając jedynie dysk M2 na swoim miejscu.


z tego poradnika robiłem zgodnie co było na poradniku

Dziwne że Macrium Reflect nie podołał?

OK! Było to zwykłe tzw. klonowanie. Jeśli zrobiłeś to prawidłowo(?), to sprawdź dalej tak, jak napisałem wyżej, czyli odłącz dysk HDD od płyty głównej i uruchom komputer.
Komputer musi się dać uruchomić w ten sposób!

Dodatkowo w Menandrze zadań - zakładka Wydajność zobacz czy dysk M2 “SSD” nie stał się dyskiem “HDD”, wtedy to coś poszło nie tak (lub producent ten problem zignorował po wielu obserwacjach, że nie wpływa na wydajność).

Teoretycznie może tam się dowiesz czy SSD ma inną literę niż “C:/” - wtedy rozruch może zachodzić z używanego HDD.

w sensie wydaje mi sie ze z powodzeniem.
Jak zaczełem juz klonowac pojawił mi sie błąd “clone failed error 9 read failed 23”
wtedy nacisnełem ok i sklonowałem od nowa te partycje co nie były sklonowane za pierwszym razem.
I wtedy juz było (chyba) w porzadku.
a z tym wyłączaniem komputera i odłączanie hdd to tak zrobiłem i nastepnie właczyłem komputer i było naprawianie systemu windows (cos takiego) i wtedy wywalało taki niebieski ekran i tam była opcja wyłącz komputer, chyba jeszcze reset i kilka jeszcze opcji. I mogłem jeszcze do biosu wejsc ale nie wiem co tam sie robi

Klonowanie partycji z dysku mechanicznego na SSD klonuje jej fizyczną strukturę, zamiast zapisywać dane od nowa. Nie do końca rozumiem, czemu ludzie wolą tak robić…

w sensie mam taki problem rowniez ze jak wchodze w ten komputer mam dyski no i mam ten nowy dysk pod nazwa F; i jak go klikam pojawia sie bład F;/ jest nie dostepny - odmowa dostepu

Otóż chyba nie było w porządku. Według mnie, z tego co napisałeś, wynika, że dysk HDD został źle sklonowany lub nie w całości sklonowany. Nie znam programu Macrium Reflect.

Może nie ma wprawy w instalacji gier w 15 min lub łącze mobilne i 3 miesiące pobierał grę AAA a nie chce się bawić w tryby wskazywania starych plików gry lub platforma to olewa i pobiera od nowa.

a jaki Pan by mógłby polecić program do klonowania ?

Ja używam programu Lazesoft Recovery Suite. Program jest po polsku. Już na początku program pyta czy sklonować cały dysk - wybieram tak, a następnie informuje czy cała zawartość dysku źródłowego zmieści się na dysku docelowym. Trzeba jednak mieć z nim pewne doświadczenie.

okej spróbuje to zrobic


mam takie cos no i 1 ten dysk jest ten moj nowy i patrze ze juz mam tutaj partycje wgrane z chyba tamtego programu

Ale Twoim dyskiem źródłowym ma być dysk 1 TB. W tym oknie zaznacz ten dysk 1 TB, a nie dysk M2 i Next.

tak zaraz Panu wysle wszystko.

Takie cos macriun wywala gdy na dysku żródłowym moga być uszkodzone sektory.
Z reguły zaznaczenie tego powinno to eliminować.

tylko jak mi wyskoczył taki bład nacisnełem ok
i mnie wyrzuciło na poczatek patrze a juz mam na tym nowym dysku na ktorym chce miec tylko windowsa sklonowanego sa juz partycje wgrane i teraz nie wiem czy to jest dobrze.

Ciekawe czemu aplikacja nie zmieniła UUID dysku docelowego na taki sam.
Być może dlatego Windows pokazuje bluescreena.