Starta naklejka Windows na spodzie obudowy laptopa

Cześć.

Sformatowałem laptop by zainstalować świeży system. Wcześniej odpowiednim programem odczytałem z komputera klucz.

Podczas instalacji Windows 10 wpisałem odczytany klucz lecz wyskoczył komunikat o prawdopodobnie błędnym kluczu. Na spodzie obudowy laptopa znajduje się naklejka z kluczem. Starałem się go odczytać na tyle ile mogłem, były problemy lecz myślę, że odczytałem go poprawnie. Niestety on również nie przeszedł. Dodam, że różni się on pomiędzy kluczem który wcześniej odczytałem programem. Jest jakiś sposób by odzyskać, wygenerować nowy klucz?

tzn. Win10 w ogóle nie przyjmuje klucza czy tylko nie przechodzi aktywacji. Jak to pierwsze to na 100% masz źle sczytany klucz.

Wyskakuje kod błędu 0x80041024

Taki komunikat może się pokazać jak poprzednio miałeś wersję Home a próbujesz aktywować Pro.

Jaki system był zainstalowany wcześniej?
Jeżeli dycha to nie podawaj, klucza, kliknij że nie posiadasz, system po zainstalowaniu sam się aktywuje licencją cyfrową.

Co do tych programów do wyciągania kluczy próbowałem chyba trzech, żaden nie pokazał mi klucza który wpisywałem z nalepki podczas instalacji.

Wcześniej miałem Windows 7. Na początku nie podawałem klucza, mimo tego teraz ciągle jest komunikat by aktywować system i nie mam dostępu to wszystkich funkcji.
Miałem Windows 7 Home, teraz również zainstalowałem Home lecz Windows 10.

Może nagle zablokowali klucze i mają gdzieś, że tylko miliard używa Windows 10.

Zostaje spróbować zainstalować 7, aktywować “startym” kluczem…, uaktualnić ją do 10 i modlić się o akceptacje licencji cyfrowej na dłużej niż 30-40 dni (niby 40 dniowa to jakiś trial - na infolinii taki kit wciskają).

Skoro klucz jest starty to jak ma aktywować?
Dobra coś tam wpisywał…
Zainstaluj Win7, spróbuj aktywować tym co uda ci się odczytać, zainstaluj media creation tool i aktualizuj do win10, z automatu przypisze licencję cyfrową i będziesz mógł zapomnieć o nalepce.

JAkiś czas temu miałem podobny problem, za nic nie dało się zmienić klucza przypisanego do płyty, poszło dopiero po instalacji i telefonicznej aktywacji win7, potem aktualizacja przeszła bez zgrzytów.

Właśnie miałem robić to przez Media Creation Tool ale kilka lat nie był formatowany komp i chciałem świeży system. zainstalować. Kurcze coś przeczuwałem, że się nie powiedzie. Działam w takim razie z Windowsem 7.

Nie ważne ile nie formatowany, jak aktualizacja przejdzie to tak jakbyś czysty system zainstalował, ewentualnie potem już nie martwisz się kluczem, przy instalacji klikasz “nie mam klucza” i jak tylko skończy instalować system aktywuje się sam.

No może nie do końca czysty, zostaje poprzednia wersja systemu zachowana w razie jakbyś chciał przywrócić.

Czysta instalacja zamiast upgrade z W7:
Gdy będziesz miał poprawnie aktywowany Windows 7, to kopiujesz np na pendrive gatherosstate.exe z instalki W10. Uruchamiasz pod W7 jako admin i to generuje GenuineTicket.xml. Instalujesz na czysto W10, podrzucasz GenuineTicket.xml do W10 %ProgramData%\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket
Szczegółowy opis: https://www.tenforums.com/tutorials/23354-clean-install-windows-10-directly-without-having-upgrade-first.html

1 polubienie