Starter nie uruchamiania się po aktualizacji BIOSu

Dziwna sytuacja, bo pendrive bootowalny zrobiony, pliki wrzucone a gdy wpisuje komendy do pliku “bupdater.exe” wyświetla, że nie może odnaleźć tego pliku…? Nawet wrzuciłem sobie te pliki do folderu boot i mogę normalnie do niego wejść ale w dalszym ciągu twierdzi, że nie może odnaleźć pliku który tam w rzeczywistości jest.


Robiłem również jak w tym filmiku

ostatnia komenda która padła i działała to “dir”, później “The system cannot find the file…” i bupdater nie chodzi

  1. Najpierw zapoznaj się z poniższą stroną:

http://www.asus.com/999/html/events/mb/ezflash.htm

Może wystarczy wcisnąć [ALT] + [F2] przy włożonym pendrivie zeby sflashować BIOSa.

  1. Jeśli nie pomaga to zapoznaj się z tą stroną:

http://support.asus.com/download/downlo … l&Type=All

ściągnij program AFUDOS z działu BIOS-UTILITIES i wrzuć na bootowalny pendrive, i spróbuj sflashować przy pomocy afudosa. Komenda podobna jak w przypadku bupdater.exe - afudos.exe /iNOWY.ROM

  1. Na tej stronie

http://support.asus.com.tw/download/dow … l&Type=All

po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy ‘1001’ pokazuje aż 8 modeli eee pc 1001, na pewno wybrałeś dobry BIOS do twojego komputera?

Z kolei z polskiej strony Asusa zniknął ten model, a jeszcze wczoraj był.

BiOS dobry wybrałem bo taki sugerował program, innego wybrać nie pozwolił do 1001px. Spróbuje ostatni raz a jak się nie uda to raczej wyślę go do serwisu. Napiszę jeszcze jak tylko to poszło w ostatniej próbie. Dzięki wielkie za porady, za pomoc =D> :slight_smile:

Czy wy nie widzieliście ze on wpisywał jakieś komendy i widział pliki ? BIOS by na to nie pozwolił!

On ma coś źle ustawione, BIOS ma pewnie poprawny.

Przeczytaj dokładnie zanim coś napiszesz.

@virusek_

jakim sensie bios by na to pozwolił jeśli choci co o samo przeglądanie plików to cie zmartwie nie o to chodziło ale o to że polecenia nie działają (podstawowe coś przed dos’em)

to że poprawny to nie znaczy że poprawnie wgrany mógł wyskoczyć jakiś błąd podczas wgrywania i teraz takie cyrki

Sorry, ale większość z was nie wie co to BIOS chyba.

Ja mam własnego moda BIOSu, którego sam robiłem do mojej płytki głównej wiec nie uczucie ojca dzieci robić.

Z tego co czytałem w pierwszych postach:

To nie możliwe wykonanie tego gdyby BIOS by nie działał. Wiec raczej BIOS działa poprawnie, możliwe ustawienia zostały zresetowane i dlatego system nie uruchamia się (tryb SATA AHCI?).

W takiej sytuacji co ten tomal_ ma zrobić według ciebie, skoro twierdzisz ze znasz lepsze rozwiązanie niż my?

@virusek_

małe proónanie ci podam

jeśli mamy na płycie zdjęcie i zniszczy nam się na środku trochę płyty(taka gruba rysa) to myślisz że nie da się już odtworzyć żadnych zdjęć

PS nic do ciebie nie mam ale ty napisałeś tak

PS my nie mówimy że podczas wgrywania wyskoczył błąd i zostało przerwane flashowanie tylko że był błąd a on go nie zauważył bo suma crc się zgadzała

@pawcio1212

Odzyskałem wiele porysowanych plyt :wink: Trzeba znac programy :stuck_out_tongue:

Porównywanie BIOS do płyty nie jest dobre. BIOS jest w pamięci EEPROM, i szansa ze uszkodził go błędny flash jest dążąca do zera. Chyba ze wgrał zły plik (nie od swojego modelu) ale jak czytałem twierdzi że pobrał odpowiedni, lub odłączyli mu prąd podczas wgrywania.

SFC to systemowy (Windows’a) kontroler plików. Jakby BIOS w JAKIKOLWIEK sposób był uszkodzony, NIGDY nie zaczął by się Windows boot’ować.

Wiec jak nie zauważyliście tego że ładują mu się pliki Windowsa, to sorry.

Powiedzcie jakim cudem może być zepsuty BIOS jak ląduję pliki Windows ? To jest niemożliwe. Bo bootblock (tego pewnie nawet nie znacie …) sprawdza CRC romu przy starcie.

Jakby było złe, został by czarny ekran lub wyświetlił by informacje o możliwości naprawy przez zflashowanie.

Pobrałem tez BIOSy do tych Eee PC, to zwykły AMI BIOS Core 8, wiec po wymuszeniu bootblocka (CTRL + HOME przy uruchomieniu, trzymać do 4 beepow) powinno się dać go zflashowac nawet bez uruchamiania DOS.

Problem jest taki, ze nie wiem czy da się to zrobić z USB bez stacji dyskietek …

http://www.motherboards.org/forums/view … hp?t=76346

mógłbym ci przesłać plik który jest uszkodzony a żaden program nie wskazuje błędu crc bo ich liczba się zgadza ale niestety są one w złej “kolejności” ale go usunąłem bo po co mi on

a i niestety ja nie mówiłem o rysie na tej powierzchni posrebrzanej tylko z 2 strony co jest etykietka a tego to już tak nie odzyskasz(a dokładniej to chodziło mi o płytę z dziurą

i niestety ja też odzyskuje płyty nawet te matowe tak są porysowane i jak mówiłem wyżej nie odzyskasz danych jeśli nie masz części na której powinny być zapisane

PS podaj mi programy które odzyskują pyty i działają pod dosem

Po co pod DOSem ?

Od wierzchu płyty DVD nie zarysujesz , a CD to ja nie widziałem od dawna, nawet CD-R, bo ich cena nie jest konkurencyjna do DVD.

Programy których używałem to oczywiście IsoBuster i genialny CDRoller (płatny) który od wersji 9 potrafi używać sterownika SPTD zapewniającego stabilniejszy, i ekskluzywny dostęp do napędu.

Co do CRC32 to prawda, ten algorytm nie jest dokonały ale szansa na taki błąd jest astronomicznie mała.

Wracając do tematu BIOSu, to jeśli zflashowal nie swoim BIOSm, ale z innego podobnego modelu, to prawda że coś mogło by działać ale nie do końca. Lecz prawie zawsze istnieje możliwość naprawy poprzez ponowny flash na BIOSach AMI. Jedak autor wątku nie precyzyjnie podaje informacje, dlatego takie zamieszanie, najlepiej jakby dał kilka zdjęć z bootowania komputera, a nawet lepiej krotki filmik.

Bo ja mam wątpliwości co do uszkodzenia BIOS ze względu na to że autor pisał ze uruchamia mu się SFC, a SFC nie ma nic wspólnego z BIOS’em, i jest częścią Windows.

Ja nie chce się z nikim kłócić o to czy mam czy nie mam racji, ja tylko pisze to co sam wiem i używałem, a BIOSy modowałem i zdążyło mi się odratowywać system ze złego flasha.

Co prawda to zwykły PC, nie netbook, więc, przysłowiowo, tu może być pies pogrzebany.