Starter nie uruchamiania się po aktualizacji BIOSu

Witam.

Jak w tytule, po aktualizacji biosu w asusie eee-pc 1001 za pomocą programu tam zainstalowanego, Windows nie chce się uruchomić całkowicie, po flashowaniu uruchomił się i załadował opcje “default” biosu, później ułamek sekundy “bleu screen” a następnie uruchamia się tylko odzyskiwanie punktu przywracania i to wszystko, jeszcze mogę wejść w graficzne menu tam gdzie jest opcja odzyskiwania z partycji recovery ale takowej na tym kompie nie było. Proszę o pomoc.

jak na mój gust to czeka cie instalacja systemu od nowa

Tylko nie mam skąd go wziąć. Kupiłem czteromiesięcznego netbooka i żadnej płyty z systemem nie ma, partycji recovery też nie ma :shock: Jedyne co mam to gwarancję jeszcze przez 19 miesięcy…

W ogóle nawet nie mogę wejść do ustawień BIOSu…

sprawdź w biosie czy nie masz włączonego trybu ahci i wtedy przełącz na tryb ide

możliwe że po aktualizacji biosu domyślnie to się zmieniło

Nie reaguje na klawisz F2, są inne możliwości wejścia do BIOSu?

Od F1 do F12 wciskaj. U mnie np. wchodzi się F12.

Spróbuje :slight_smile:

Mam dostęp do wiersza poleceń a w nim przy wstukiwaniu “chkdsk c: /f /r” zobaczyłem że jest - X:\windows\system32\

Skoro w ogóle nie może wejść w BIOS, to znaczy ze zrąbałeś BIOS.

Na pewno dobrą wersję ściągnąłeś do twojego komputera?

Jeśli masz kopię starego BIOSU to przywróć go w pierwszej kolejności. Jesli nie, spróbuj jeszcze raz sflashować z tym nowym.

Nie zwracaj uwagi na ludzi co mówią, że czeka cię reinstalka systemu, bo twój Windows jest dobry i siedzi nienaruszony na twoim dysku. System Bios to oddzielny system, i to jego spaprałeś, nie Windows.

A jak go przywrócić? skoro windows się nie uruchamia

A jak go flashowałeś? Z poziomu systemu Windows, czy z poziomu wiersza poleceń?

Czy możesz wejść w ten system BIOS?

Z poziomu windows, dedykowany program do tego asus zainstalował na dysku, to chciałem zobaczyć i skorzystałem…

Po komendach sfc wyświetla “There is a system repair pending which requires reboot to complete. Restart Windows and run sfc again.” - restart i to samo.

możesz spróbować jeszcze klawiszem “Delete” albo “Esc”

podczas uruchamiania “splash screen” albo ekranu post powinno gdzieś być napisane jakim klawiszem wejść do biosu żeby zatrzymać te ekrany wystarczy nacisnąć pause/break a żeby uruchomić albo enter albo strzałki

Dodane 15.10.2011 (So) 16:58

tu masz wszystkie kombinacje jakimi można wejść do biosu http://www.laart.eu/pc_serwis/bios-wejscie.htm

Nie da rady, jakby BiOS nie istniał.

Pokazują się jakieś teksty jak włączysz komputer? Zn. biały tekst na czarnym tle. Inaczej wczytywanie BiOS, jeśli można tak ująć…

Mam pewną sugestię ale niech najpierw napisze czy coś się pojawia.

Twój netbook to Eee PC 1001PX (Seashell), zgadza się?

Wcześniej się nic nie pojawiało, po aktualizacji pojawił się ekran taki bardziej znany z normalnej pracy komputera, wybrałem opcje “default” a teraz nie ma nic. Wersja BiOSu była starsza, na stronie zobaczyłem, że jest nowsza, odpaliłem dedykowany program od ASUSa do tych rzeczy i zaktualizowałem BiOS. Tak dokładnie to jest 1001px seashell

Najpierw z asusa ściągnij odpowiednie pliki do biosu:

http://pl.asus.com/Eee/Eee_PC/Eee_PC_10 … /#download

Pamiętaj zeby wybrać swój system operacyjny. Ściągasz najnowszy plik z działu BIOS, i najnowszy plik z działu BIOS-Utilities.

Wypakuj obydwa do jednego folderu. W rezultacie powinny się tam znaleźć plik ROM (plik BIOSU) i aplikacja bupdater.exe

Teraz wejdź na poniższą stronę i zrób wszystko wg podanych wskazówek, programy które trzeba tam ściągnąć wypakuj do osobnych folderów.

http://www.bay-wolf.com/usbmemstick.htm

jak wykonasz podane powyżej wskazówki, na koniec wrzuć na tego bootowalnego pendriva te pliki ze ściągniętym biosem czyli:

1001PX-ASUS-1201.ROM (zmień potem nazwę na NOWY.ROM)

BUPDATER.EXE

Kliknij “bezpieczne usuwanie usb” i wyjmij go. Włóż ten pendrive do usb netbooka, ale jeszcze przed włączeniem go.

Uruchom netbooka. Program powinien sam znaleźć pendrive i rozpocząć aktualizację biosu.

Jeśli jednak nie uruchomi się, wpisz bupdater.exe /iNOWY.ROM

Zaktualizuj BIOS, już to robiłeś, więc powinieneś wiedzieć o co biega.

Opisz rezultaty.

Próbowałem wcześniej czegoś podobnego jeżeli chodzi o bootowalny pendrive, nie mogę w wierszu poleceń wywołać tego pliku ale zrobiłem według instrukcji i znowu to samo, czyli nie da rady wywołać żadnego pliku na pendrivie, widzi go bo mogę wejść (e:) ale nic poza tym dalej zrobić nie mogę.

http://www.sciaga.pl/tekst/5806-6-dos_komendy_dos_a

posprawdzaj inne litery czasami jest tak że pendrive nie widzi jako np E: ale jako dyskietke A: czyli to domyślne co się włączy od razu wpisać plik wykonywalny

a jak dalej nie będzie działać to sprawdzić inne litery tak plus minus 3 litery więcej może 5 więcej