Startowy Windows XP w dosie

Witam. mam pytanie za rozwiązanie którego wszystkim dziękuje bardzo. Otóż chce nagrać sobie Windowsa XP z płyty cd na dvd. jak mam to zrobić? problem jest w tym iz robiąc obraz cd system mi nie pozwala na nagranie tego obrazu na dvd, natomiast przegranie wszystkich plikow na dysk a potem na dvd jest oki ale wtedy pojawia sie problem taki iz ta plyta nie startuje w dosie a tym samym instalacja sie nie pojawia. ja zrobic startowy Windows XP na plycie dvd? Lub ewentualnie jak przegrac.

Pozdrawiam i dziekuje.

Alcohol 120% albo ConeCD

Zrób obraz płyty jednym z tych programów i wypal potem na DVD. Ja nie widzę tu żadnego problemu :smiley:

Gorzej by było chyba, gdybyś próbował odwrotnie. Zrobić obraz DVD 4,7GB i wypalić na CD :mrgreen:

chodzi o to ze jest problem bo tak jak napisalem system mi nie pozwala nagrac obrazu zgranego z cd na dvd. wysuwa wtedy plyte i pokazuje ze nieporawidlowy nosnik jest. widac nie probowales.

Właśnie przed chwilą wypaliłem swojego Windowsa XP na płycie DVD+RW w programie Alcohol 120%. Płytę sprawdzałem na drugim kompie. Jest bootowalna i wszystko działa jak należy.

System mi nie zabronił wypalać obrazu płyty CD na płycie DVD :mrgreen:

hmmm. tp dziwne bo u mnie jest tak jak pisalem. oki bardzo dziekuje. jeszce po probuje

ściągasz plik xpboot.bin. Z tego pliku bedzie Ci plytka startowac

potem w nero wybierasz opcje “CD-ROM startowy”. W menu “opcje startowe” zaznaczasz plik obrazu i wybierasz tel plik ktory przed chwila sciagnales. nizej masz opcje “zaawansowane” i tam tak jak na obrazku:

10hf.th.jpg

Potem przechodzisz do “Opcje ISO” i tam:

24hp.th.jpg

I mozesz poprzerzucac pliki do nagrania tak jakbys zwykla plytke wypalal. Dziala - probowalem:)

To sciagnij STAD. Tamten co podalem tez dziala - w tabelce trzeba kliknac FREE, potem jesli masz napis ze musisz czekac to poczekaj (zwykle ok. 20 sekund), pojawia sie tekst ktory trzebawpisac w wolne miejsce i kliknac “Start Download”

to w lewym gornym rogu okienka wybierz DVD zamiast CD - nie rozumiem w czym problem

juz jest oki. Dziekuje wszystkim za zaangazowanie i pomoc. tamat uznaje za zamnkniety.