Starty klucz do W7 pod laptopem

Witam,

w czwartek miałem awarię systemu - laptop mi sie wyłączył i tylko do biosu można było wejść (po logu acera był tylko czarny ekran), próbowałem naprawić programem Windows Recovery Disc, ale niestety nie naprawiło to systemu tym bardziej go zepsuło, chyba cały windows padł, był oryginalny kupiony. Chciałem pobrać win7 z internetu i urzyć mojego kodu, lecz patrzę jest starty… Czy mogę coś z tym zrobić i mieć nadal oryginalnego windows’a? Albo zainstalować linuxa na laptop i programem Windows Product Key Viewer dało by radę zobaczyć swój klucz?

Proszę o pomoc.

Spróbuj rozpocząć instalację testowej wersji Windowsa 7 pobranego z sieci po to, aby sprawdzić już podczas instalacji (czyli w oknie instalatora) czy masz w laptopie tzw. partycję Recovery. Jeśli tak (partycja ta może mieć jakąś dziwną nazwę i około 10-15 GB) możesz przerwać instalację, wyjąć płytkę instalacyjną i zgodnie z instrukcją laptopa przeprowadzić przywracanie systemu z partycji Recovery, czyli podczas startu laptopa, naciskając odpowiednią kombinację lub jeden klawisz.

W większości przypadków jest ALT+F10 , natomiast poniżej trochę bardziej szczegółowa instrukcja:

http://www.acermaniak.pl/7155/acer-recovery-instrukcja/

Pozdrawiam

prawy ALT+F10 (albo F9 ale raczej 10)

pod warunkiem że kupiłeś laptopa z systemem operacyjnym a nie dokupiłeś go później bo to nie zadziała. Jeśli kupiłeś z systemem to przywracasz system z partycji Recovery. On już będzie miał zainstalowane wszystkie sterowniki i będzie już aktywowany więc nawet klucz produktu Windows nie jest Ci potrzebny.

Instalacje jest prosta. Alt+F10 w trakcie wyświetlania się logo ACER na początku później wybierasz aby przywrócił Ci system na partycję podstawową i tu będziesz miał wybór, albo

  1. Z zachowaniem danych użytkownika, czyli wszystko to co na pulpicie miałeś w Dokumentach itd powinno zostać, po prostu nałoży nowy system na stary czego nie polecam bo to na pewno narobi bigosu i komputer będzie działaj wolno.

  2. Bez zachowania plików użytkownika, tu sformatuje cały dysk podstawowy (czyli C) i wgra taki system jaki fabryka dała.

Partycje D E F G czy ile ich tam masz nie powinny zostać ruszone. Proces przywracania będzie trwał około 2h (przynajmniej u nie na laptku Acer E1 na i3 tyle trwało)

Powodzenia

są jakieś potrzebne ustawienia w biosie pod komendę alt + F10 ? Po starcie tego jest potem czarny ekran i strzałka, czekałem 1h i zrobiłem reset od nowa to samo. Zmiana dysku sata na ten drugi w biosie może coś dać? Czy nie można nic zmieniać?

Tak. Zależnie od modelu w BIOSie może być pozycja Acer Recovery, którą trzeba włączyć (Enabled). Nie wiem, bo nie podałeś modelu Acera, jaką ta pozycja ma nazwę. Nie zawsze “Acer Recovery”, może być niekiedy “D2D” albo inaczej.

Po drugie, jak przypuszczam, nadal nie wiesz, czy w ogóle masz w laptopie partycję Recovery? Jak jej nie ma, to nic się nie da zrobić w ten sposób.

w biosie jest włączona opcja recovery, zmieniłem w biosie ten dysk na ida (coś podobnego następnie jest komunikat proszę czekać po ang. następnie error: invalid partition type! fail to get PQSERVICE drive! o co chodzi?

Czy po zakupie komputera zmieniałeś coś w ustawieniach partycji :?:

teraz jestem na tel. wczoraj probowalem zreperowac system recovery disc, niby naprawilo ale to nic nie dalo, po tym po uruchomieniu laptopa pisze ,a disc read error occurred, press (skrot na restart). nastepnie dzis przed napisaniem tego chcialem zainstalowac linuxa nieusuwajac systemu, lecz pozniej zaprzestalem czekajac na odpowiedz tutaj.

Da rade jszcze cos z tym zrobic?

Komunikat mówi o “błędnym typie partycji” oraz, że “nie można wejść na partycję PQSERVICE”. Taką najczęściej nazwę ma właśnie partycja Recovery w Acerach. Wygląda na to, że partycja Recovery nie istnieje na Twoim laptopie, została skasowana lub jest uszkodzona. Mimo wszystko dobrze by było, gdybyś zrobił to, co pisałem wyżej o godz. 11,54 i nawet nie tylko spróbował, ale wręcz zainstalował testową wersję Windowsa 7, nie usuwając - broń Boże - partycji PQSERVICE, jeśli ją ujrzysz w instalatorze “siódemki” (opcje zaawansowane!).

a mozna zainstalowac linuxa np. ubuntu na ten laptop? i na nim cos sprobowac zrobic? pobrac wersje testowa itp czy lepiej z ińego komputera?

Zadzwoń do Microsoftu i powiedz, w czym rzecz.

Miałam taki sam problem. Miła pani poleciła zrobić zdjęcie oryginalnego pudełka wraz z fakturą (potwierdzenie legalności ) oraz zbliżone zdjęcie startego kodu i wysłać mailem na podany adres.

Po kilku minutach otrzymałam wygenerowany przez nich nowy klucz.

Skąd można pobrać darmową wersje trial Windows’a 7, aby spróbować pomysł pana wyżej? Aby niezawirusować komputera. Ten kod od Microsoftu jest na jakiś okres czasu?

Jedyny trial Windows 7 jaki udostępnił MS to 90 dniowa wersja Enterprise:

http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 42495.aspx

Tylko nie wiem na co ci ona.

Na zawsze. Jest to po prostu nowy klucz.

Jak mam napisać do supportu Microsoftu, jak oni chcą klucz identyfikacyjny, albo opłatę za pomoc.

Też miałem ten problem jesienią.

Nie pisz, tylko dzwoń.

Po rozmowie tel. otrzymałem adres mailowy. Po powołaniu się na rozmowę wysłałem dwa zdjęcia- rachunek (faktura na moje nazwisko) + pudełko z płytą. To świadczyło o legalności zakupu systemu.U mnie to był OEM wraz z laptopem.

Oprócz tego wyraźne zdjęcie częściowo startego kodu.

W odpowiedzi na mój mail prawie natychmiast dostałem pismem zwrotnym nowy klucz. ZA DARMO.

Cała operacja (wraz z wykonaniem zdjęć) trwała ok. półtorej godziny.

Może od nowego roku procedury są inne albo trafiłeś na gbura.

Jak zadzwoniłem, konsultat, odpowiedział, abym zgłosił się do producenta laptopa, albo wysłał min 2 zdjęcia o autentyczności zakupu, wtedy będę mógł kod kupić za 170 zł… Albo coś źle zrozumiałem ; d